درباره مدل پیشرفته ایکس‌باکس وان

XboxScorpio

شایعه‌ای منتشر شده که شرکت مایکروسافت می‌خواهد با همکاری مختصصان فنی  «یوروگیمر»، مدل ارتقا یافته‌ی از ایکس‌باکس وان را رونمایی کند. خبرگزاری یوروگیمر دیشبصحت این خبر را تایید کرد واظهار کرد که انحصارا، کنسولی را که فعلا به اسم «پروژه‌ی اسکورپیو» (Project Scorpio) می‌شناسیم را معرفی خواهد کرد. بر طبق اظهار نظرها قرار است رونمایی از ایکس‌باکس اسکورپیو در فردا  پنج شنبه  وراس ساعت ۶ عصر انجام شود.

به احتمال زیاد رونمایی این رونمایی در فردا عصر، عمدتا بر روی مشخصات فنی این کنسول پیشرفته متمرکز خواهد بود.

بنا بر گزارش‌های انتشار یافته متخصصان و کادر فنی وبسایت یوروگیمر، یعنی تیم فنی بر و بچه‌های دیجیتال فاندری Digital Foundry از سوی کمانی مایکروسافت و تیم توسعه دهنده ایکس باکس وان به جهت  بررسی و مشاهده‌ کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو دعوت شده بودند. گفته می شود تیم مایکروسافت  به آن‌ها نه تنها کنسول بازی ، بلکه بازی جدید «فورتزا موتوراسپورت ۷» را هم که با وضوح تصویر ۴K اجرا می‌شود، نشان داده‌اند.

Scorpio-2

با توجه به شواهد و قراین می شود انتظار داشته باشیم که رونمایی فردا بعد از ظهر، به طور عمده بر روی مختصات فنی این کنسول متمرکز باشد. با این وجود،  برخی منابع به وب‌سایت Windows Central گفته‌اند که کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو از نظر ابعاد و سایز کوچک خواهد بود. به نظر می رسد به احتمال بسیار زیاد فردا خود کنسول را مشاهده نخواهیم کرد یا حتی شاهد  اسم نهایی آن، نخواهیم بود. مایکروسافت مطمئنا رونمایی کامل از کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو را برای کنفرانسش پیش از نمایشگاه E3 امسال رزرو کرده است.

با اینکه اطلاعات زیادی از کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو نداریم، اما مایکروسافت گفته است که این کنسول ۶ ترافلاپ توان پردازشی دارد. قرار است مایکروسافت  ۸ گیگابایت حافظه‌ی DDR3 مدل فعلی ایکس‌باکس یک را به حافظه‌ی GDDR5 ۱۲ گیگابایی افزایش بدهد. به نظر می رسد این کنسول جذابیت های فراوانی برای گیمر ها خواهد داشت.

منبع: The Verge

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*