اولین تصاویر از داخل کپسول فضایی

کپسول فضایی

کپسول فضایی جف بزوس بنیانگذار ثروتمند آمازون  (Amazon) باز هم خبر ساز شد.  این فضاپیمای جدید قابل بازیابی و استفاده مجدد است و پس از سفر به فضا، می‌تواند به زمین برگردد و دوباره مورد استفاده‌ قرار گیرد. مسافران این کپسول فضایی،قادرند حالت بی‌وزنی را برای دقایقی تجربه کنند. این کپسول فضایی که Blue Origin نام دارد موفق شده تا کنون پنج بار به فضا فرستاده شود و دوباره به زمین بازگردد. کپسولی با چنین خصوصیات یک گام بسیار بزرگ در جهت توسعه فضانوردی و توریسم فضایی به شمار می ذود.

بر طبق ادعای جف بزوس، شرکت Blue Origin در صدد است در سال ۲۰۱۸ نخستین توریست های فضایی را با این کپسول به فضا ببرد. تصاویر انتشار یافته از درون این کپسول فضایی، تفاوت‌های زیادی با کپسول فضایی Crew Dragon شرکت اسپیس‌ایکس SPaceX دارد.  تمرکز اصلی در کپسول فضایی Blue Origin، روی قابلیت حمل مسافران در سفری کوتاه به فضا می باشد ولی کپسول Crew Dragon فضانوردان را به ایستگاه‌  بین‌المللی فضایی می‌برد. مدتی قبل ، ایلان ماسک موسس و مدیر عاما اسپیس ایکس اعلام کرده بود که در سال ۲۰۱۸ دو گردشگر را به سفری  به دور ماه می‌برد.

اوه مطلب جذاب دیگه
ساخت سری تلویزیونی ارباب حلقه ها، خبر خوش برای طرفداران

blue origin

جف بزوس در ایمیلی گفته که کپسول فضایی جدیدش، در ازای هر صندلی، یک پنجره‌ی بزرگ دارد. همان‌طور که در تصاویر پیداست، صندلی‌ها قابلیت تخت شدن دارند و دارای دسته‌های بزرگ و آبی‌رنگ هستند. صندلی‌های این کپسول فضایی، به لوگوی شرکت Blue Origin برای نشان دادن پروازی مطلوب و قدرتمند، مزین شده‌اند. آمازون و جف بزوس در راستای اهذاف بلندپروازانه خود امیدوار است که در صنعت نو پای توریسم فضایی گوی سبقت را از ویرجین گالکسی Virgin Galaxy و اسپیس ایکس Space x برباید و به تحقق تجاری سازی سفر و توریسم فضایی کمک کند. باید منظر ماند و دید کدام یک از این سه شرکت زودتر موفق به تحقق این رویا می شود.

اوه مطلب جذاب دیگه
تور بنگلادش ، سرشار از زیبایی های طبیعی

منبع: Theverge

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*