BMW i3S، خودرویی برقی، اسپورت تر از چیزی که تصور می شد.

از زمان معرفی بی ام و i3 به بازار در سال ۲۰۱۴، طرفداران همیشه منتظر مدل اسپورت تر تازه این محصول بودند. بعد از رانندگی باi3، متوجه می شدید که راندن این ماشین بسیار جذاب تر از چیزی است که تصور می کردید. ممکن است با نگاهی به ظاهر آن تصور کنید که i3 یک خودروی برقی بی روح است. ولی به محض این که پشت فرمان آن بنشینید، به ظرفیت های آن پی می برید.

بی ام و i3 2018

به لطف وزن خالص بسیار کم، مرکز ثقل پایین، بدنه فیبر کربن و یک موتور الکتریکی پرقدرت، BMW i3 برعکس  دارای لذت رانندگی زیادی است. پس چه می شد اگر به این مدل قدرت بیش تر و حال و هوای اسپورت تری داشته باشد؟ جواب شما در BMW i3S نهفته است.

این اولین مدل BMW i3S دقیقا همان چیزی است که شما تصور می کرده اید. یک BMW i3 با ویژگی های اسپورتی بیش تر. البته نباید آن را با یک ماشین اسپورت کامل اشتباه بگیرید. این مدل تنها یک i3 استاندارد با کمی سرزندگی بیش تر است.

اوه مطلب جذاب دیگه
لامبورگینی اوروس ، یک شاسی بلند اسپرت

از نظر ظاهر، تفاوت زیادی بین این مدل و BMW i3 نمی توان پیدا کرد. نسخه جدید هم همان طراحی، فرم و حاشیه کاری هایی را دارد که i3 استاندارد در خود داشت. اما برای این که تمایزی ایجاد شود، مدل تازه دارای حاشیه کاری ها و طراحی هایی سیاه رنگ است. این باعث شده این خودرو ظاهری تند و تیز تر و اسپورت تر داشته باشد. البته راستش را بخواهید تفاوت زیادی بین این دو مدل وجود ندارد. البته این یک نکته مثبت است. چرا که باید قبول کرد که i3 با یک بدنه اسپورت تر واقعا ظاهر خوبی پیدا می کرد.

 BMW i3S 2018

چیزی که ظاهر BMW i3S را قابل توجه می کند، محور چرخ عریض تر آن است که تا ۴۰ میلیمتر بزرگ تر شده است. BMW i3S دارای یک محور چرخ عریض تر است و این ویژگی باعث شده این ماشین هم عملکرد پایدارتری داشته باشد و هم ظاهر خشن تری به خود بگیرد. در مقایسه با مدل جمع و جورتر i3 و قوس های چرخ کم تر آن، BMW i3S و محور چرخ عریض تر آن باعث شده این ماشین بزرگ و اسپورت به نظر بیاید. هم چنین فنربندی این مدل ۱۰ میلیمتر کاهش یافته است. به این ترتیب، واقعا این مدل ظاهر زیبایی به خود گرفته است و شگفت انگیزتر از i3 شده است. نظر شما چیست؟

اوه مطلب جذاب دیگه
فیس لیفت بی ام و 240 کوپه در تصاویر تازه می درخشد.

ب ام و 2018

در بخش انتهایی این محور چرخ عریض تر به چرخ های تازه می رسیم که به طور اختصاصی برای BMW i3S ساخته شده اند. آلیاژهای چرخ دو پره ۲۰ اینچی که به طور اختصاصی برای این ماشین طراحی شده به آن ظاهری اسپورت داده و i3 تازه را کمی فانتزی تر کرده است. این پره ها را می توان در دو طیف رنگی سیاه و بدون هیچ هزینه ای دریافت کرد. نه تنها چرخ های ۲۰ اینچی این مدل از چرخ های ۱۹ اینچی i3 استاندارد بزرگ تر هستند، بلکه از نظر عرضی هم به اندازه یک دوم اینچ بزرگ ترند  و می توان تایر عریض تری به آن ها وصل کرد. این باعث می شود i3 تازه چسبندگی بیش تری داشته باشد. با محور چرخ عریض تر و تایرهای بزرگ تر، BMW i3S قطعا کنترل بهتری خواهد داشت، مخصوصا اگر در نظر داشته باشیم که مدل استاندارد هم کنترل خوبی داشت.

اوه مطلب جذاب دیگه
بررسی: تویوتا کرولا 2017 ، سریع، کارآمد و مطمئن

صرف نظر از ظاهر اسپورت تر، فنربندی و چرخ های تازه و قدرت بیش تر، BMW i3S کاملا شبیه همان i3 جمع و جور استاندارد است. البته این اصلا چیز بدی نیست. BMW i3S تازه تنها با این هدف طراحی شده که رانندگی یک ماشین برقی را برای علاقه مندان این شرکت لذت بخش تر کند. این مدل همان کارایی BMW i3 را با ظاهری اسپورت تر و عملکردی بهتر ارائه می دهد. از این نظر آیا ممکن است اشتباه کنید؟

[ratings]

 

منبع: bmwblog

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*