گوگل کلیپس (Google Clips)، عکاس هوشمند

گوگل کلیپس (Google Clips)، عکاس هوش مصنوعی تازه شرکت گوگل است . گوگل علاوه بر محصولاتی چون پیکسل و گوگل هوم Google Home که به تازگی وارد بازار کرده است، به دنبال عرضه یک محصول کاملا تازه است: دوربین گوگل کلیپس.شاید خیلی وقت ها به این مسیله فکر مرده اید که چرا در حین برقراری یک مهمانی خانوادگی یا دوستانه عده ای تمام مدت دوربین به دست مشغول گرفتن عکس هستند. این دوربین از نظر بصری انعطاف پذیر به نظر می رسد: یک دوربین کوچک، مسطح، مربع شکل و بی سیم که می توانید در جیب پیراهنتان (یا هرجای دیگری که دوست دارید) قرار دهید و عکس بگیرید.

اوه مطلب جذاب دیگه
آشپزخانه هوشمند ، چگونه تکنولوژی های جدید زندگی ما را تغییر می دهد

چیزی که این دوربین را متفاوت می کند این است که لازم نیست همیشه خودتان عکس بگیرید. سیستم هوش مصنوعی (AI) آن هم می تواند چنین کاری انجام دهد. ممکن است شما دارید با خانواده خود خوش می گذرانید و حواستان نیست که دوربینتان گوشه اتاق قرار دارد، در این حالت است که هوش مصنوعی گوگل کلیپس به دلخواه خودش بهترین صحنه ها را انتخاب کرده و به عکاسی می پردازد.

دوربین عکاسی گوگل

جاستن پین، مدیر تولید گوگل برای تاکید بر این ویژگی گوگل کلیپس این سوال را مطرح کرده است: «چه گونه می خواهید این لحظه های به یاد ماندنی و گذرا را ثبت کنید وقتی که خودتان هم جزوی از آن لحظه ها هستید؟»

اوه مطلب جذاب دیگه
خانه های آینده احتمالا خود را تعمیر خواهند کرد

این دوربین با پیروی از الگوریتم مومنت آی کیو (Moment IQ)، هر بار باهوش تر از قبل عمل می کند و به شناسایی آدم ها و حیواناتی می پردازد که شما بیش تر با آن ها وقت می گذرانید. هم چنین گوگل کلیپس می تواند شرایط مناسب برای عکاسی را تشخیص دهد. شاید از نظر بعضی ها این ایده ترسناک باشد. این که یک دوربین بتواند به میل خودش به ثبت لحظه هایی بپردازد که شما از دست داده اید و یا به آن ها توجهی نداشته اید.

 

[ratings]

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*