گزارشی از روند رشد اینترنت در سال ۲۰۱۷

در اینجا نگاهی انداخته ­ایم به بیشترین دسته های فناوری قابل پیش­بینی در سیلیکون ولی. این یاد داشت بر اساس اسلاید های مری میکر محقق تکنولوژی تنظیم شده است.

در اینجا برخی از نتایج ما بدین شرح می­باشند:

رشد جهانی در استفاده از گوشی­های هوشمند کاهش یافته است: فروش گوشی هوشمند در سال گذشته رشد ۳ درصدی داشته است در حالیکخ میزان این رشد در سال قبل­تر ۱۰ درصد بوده است. بدنبال این امر رشد استفاده از اینترنت نیز آهسته ­تر شده است و این همان چیزی است که میکر در سال گذشته به آن اشاره نموده بود.در این بین اینترنت چیزها یا اینترنت اشیا رشد داشته است.

در بخش جستجوی آنلاین، استفاده از صدا جایگزین تایپ کردن شده است. در سال ۲۰۱۶، ۲۰ درصد از جستجوهای اینترنتی موبایلی از طریق صدا انجام شده است و این در حالی است که دقت استفاده از این روش درحدود ۹۵ درصد است.

اوه مطلب جذاب دیگه
سرمایه گذاری دایملر روی هواپیماهای برقی

در طی ۱۰ سال، شرکت نتفیلیکس نزدیک به ۳۰ درصد از سود بخش سرگرمی­های خانگی را به خود اختصاص داده و این در حالی است که در این مدت بینندگان برنامه­ های تلویزیون کاهش یافته ­اند.

میکر به نقل از الون ماسک، رید هافمن و مارک زاکربرگ گفته که کارآفرینان اغلب بدنبال تماشای بازی هستند. بازی­ های تعاملی جهانی در حال تبدیل شدن به یک جریان اصلی هستند و از ۱۰۰ میلیون بازی­ کننده در سال ۱۹۹۵ به ۶/۲ میلیارد بازی­ کننده در سال ۲۰۱۷ رسیده­ اند. درآمد حاصل از این بازی­ها در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است و چین در حال حاضر رتبۀ اول را در این زمینه در اختیار دارد.

اوه مطلب جذاب دیگه
اینترنت اشیا در سال 2017

چین با رشد زیادی که در بخش خدمات موبایل و پرداخت­های موبایلی و خدماتی نظیر عرضۀ کالاهای اینترنی دارد، هنوز یک بازار جذاب تلقی می­گردد.

رشد استفاده از اینترنت در سطح جهان کاهش یافته است ولی این در مورد هند صدق نمی­کند و این کشور شاهد سریع­ترین رشد در این بخش اقتصاد بوده است. شمار کاربران اینترنت در هند در سال ۲۰۱۶ بیش از ۲۸ درصد جمعیت این کشور بوده که ۲۷ درصد آنها از خدمات آنلاین استفاده نموده ­اند و این بدین معنی است که مکان‌های زیادی در این کشور برای استفاده از اینترنت وجود دارد. با کاهش هزینه اینترنت همراه، استفاده از اینترنت در گوشی­های تلفن رو به افزایش است.

اوه مطلب جذاب دیگه
تصاویر لو رفته از گلکسی نوت 8

در سال ۲۰۱۶ و در آمریکا، ۶۰درصد از شرکت­هایی که با فناوری­های بسیار پیشرفته کار می­کنند توسط آمریکایی­های نسل اولی یا نسل دومی تأسیس شده ­اند و دارای ۵/۱ میلیون نفر کارمند هستند. این شرکت­ها شامل شرکت­هایی نظیر اپل، آلفابت، آمازون و فیسبوک می­باشند.

بهداشت و درمان: میزان استفادۀ امریکایی­ها از پوشش­های خدمات بهداشتی اینترنتی در سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۲ درصد بوده که در حال حاضر به ۲۵ درصد رسیده است. با ظهور برندهای جدید با تکنولوژی­های پیشرو، بازار سلامت بخوبی بوسیلۀ دستگاه­های دیجیتال در حال تکاپو است و در سال ۲۰۱۶ مشخص شد که ۶۰ درصد از مصرف­ کنندگان مایلند تا داده­های بهداشت و سلامت خود را از طریق گوگل و امثال آن به اشتراک بگذارند.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*