کدام میوه ها بیش ترین قند را دارند؟

 

همه ما درباره خواص میوه ها بسیار شنیده و خوانده ایم. عموما ما میوه ها را به عنوان جانشینی سالم برای غذاهای سرشار از روغن و سایر مواد غذایی آسیب رسان به بدن در نظر می گیریم. هرچند این مسیله تا حدودی درست است ولی نباید فراموش کرد. که تقریبا تمامی میوه ها دارای مقادیر قابل توجهی قند هستند. قند میوه ها تقریبا همان قدر برای سلامتی مضر است که قند و شکر شیرینی جات و شکلات.

پس بهتر است در مصرف میوه ها هم مانند سایر مواد غذایی زیاده روی نکنیم ، مخصوصا در مصرف میوه های سرشار از قند در صورتی که تحرک بدنی کمی دارید. البته مطالب این نوشته به هیچ وجه به معنای نادیده گرفتن خواص مفید میوه ها نیست و فقط به وجود قند که از عوامل اصلی بروز دیابت و برخی دیگر بیماری هاست اشاره دارد. برخی از میوه هایی که بالاترین میزان قند و شکر را دارند از این قرار است : 

اوه مطلب جذاب دیگه
امکان تولید برق از اشک چشم ، کشف تازه علمی

قند انبه

انبه

میوه ای مفید برای شما!  فیبر و دیگر مواد مغذی مورد نیاز شما را تامین می کند. ولی این میوه هم چنین قند طبیعی دارد. در بعضی از این انبه ها میزان قند بیش تر از بقیه است. به عنوان مثال، یک انبه تقریبا ۴۵ گرم قند دارد. اگر وزن خود را کنترل می کنید یا بر میزان قند مصرفی نظارت دارید، این مقدار قند چندان مناسب شما نیست. شاید بهتر است تنها چند تکه از آن را مصرف کنید.

قند انگور

 

انگور

یک پیاله انگور تقریبا ۲۳ گرم قند دارد. برای میوه ای که این قدر راحت مصرف می شود، این مقدار قند کمی زیاد است. اگر آن ها را دانه دانه کنید و در فریزر قرار دهید، شاید سرعت انگور خوردنتان کاهش یابد. با این کار، همیشه مقداری میوه تابستانی نشاط آور ذخیره کرده اید و مدت طولانی تری می توانید آن ها را مصرف کنید.

اوه مطلب جذاب دیگه
۷ راهکار برای جلوگیری از بیماری های قلبی

خواص گیلاس

گیلاس

گیلاس شیرین است و مسلماً قند زیادی دارد. یک پیاله گیلاس حدود ۱۸ گرم قند دارد. اگر یک کاسه گیلاس جلوی تان باشد، ممکن است فراموش کنید چه مقدار گیلاس باید بخورید و همه را مصرف کنید. پیش از مصرف برای خود تعیین کنید که چه میزان گیلاس می خواهید بخورید، در این حالت دقیقاً می دانید چه مقدار قند وارد بدنتان می شود.

گلابی

یک گلابی معمولی ۱۷ گرم قند دارد. اگر میزان قند برایتان مهم است، کل گلابی را نخورید. تنها چند تکه از آن ها با مقداری ماست کم چرب مخلوط کرده و بر روی سالاد قرار دهید.

قند هندوانه دیابت

هندوانه

یک قاچ معمولی از این میوه تابستانی ۱۷ گرم قند دارد. هندوانه پر از آب است. مواد معدنی ویژه ای به نام الکترولیت دارد که به ویژه بعد از این که مدتی زیر نور آفتاب قرار می گیرید، بدنتان به آن نیاز پیدا می کند. در حد یک یا دو قاچ مصرف کنید.

اوه مطلب جذاب دیگه
7 مزیت فعالیت بدنی منظم

مضرات انجیر

انجیر

دو انجیر با اندازه متوسط ۱۶ گرم قند دارند. اگر همیشه حواستان به قند مصرفی تان هست، بهتر است چند تکه از آن را جدا کنید و با پنیری که از شیر بز درست شده، مصرف کنید. در این حالت پروتئین زیادی وارد بدن خود می کنید. یا می توانید مقداری از آن به سس اضافه کرده و همراه با غذاهای گوشتی کم چربی همچون جوجه مصرف کنید.

موز قند

موز

یک موز معمولی ۱۴ گرم شکر دارد. اگر این میزان بیش تر از حد ظرفیت شماست، یک تکه از آن را با غلات صبحانه مصرف کنید. هم چنین می توانید یک تکه از آن را در ساندویچ کره بادام زمینی خود مخلوط کنید. 

[ratings]

منبع: thedailymail

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*