چگونه کامپیوتر مخصوص بازی ۴K ایکس باکس OneX مایکروسافت و پلی استیشن ۴Pro سونی را شکست می دهد ؟

در صورتی که خواهان بهترین تعداد فریم و پیکسل بندی برای بازی هایتان هستید ، کدام یک را ترجیح می دهید ؟  سونی، پلی استیشن ۴Pro خود را دارد و مایکروسافت که ایکس باکس OneX خود را در نوامبر عرضه می کند . آیا سیستم های PC سنتی قادر هستند جایگاه خود را در زمانی حفظ کنند که بازی های ۴K آماده و ارایه می شوند ؟

بازی کامپیوتری 4K

در این بخش توضیح می دهیم بهترین کنسول های این نسل چه چیزهایی برایتان در بر خواهند داشت و چگونه یک کامپیوتر حرفه ای مخصوص بازی می تواند از لحاظ قیمت آنها را شکست دهد ؟ درصورتی که درباره نصب سیستم جدید فکر می کنید ، توصیه هایی درباب جایی که باید پول تان را هزینه کنید به شما ارائه می دهیم .

کنسول های بازی ۴K :

کنسول 4K

اگر نیم نگاهی به صحنه بازی های ویدئویی دارید ، متوجه رشد سطح زیرجلدی بازی های ۴K خواهید شد . با ارتقای جدیدترین بازی های سونی و مایکروسافت ، می توان به استاندارد بسیار بالا و وضوح کیفیت بالا دست یافت – گرچه این امر خیلی پیچیده تر از آنچه است که فکر می کنید .

ایکس باکس One S می تواند بازی ها را با وضوح ۴K تولید کند اما در واقع آنها را با وضوح ۴K پخش نمی کند (پشتیبانی را حفظ می کند). این باکس، مشابه با کاربرد ۴K TV شما از تکنولوژی هوشمند upscaling (بالا بردن سرعت)،از این تکنولوژی  بهره گرفته تا بازی های مشابه ۴K بسازد تا اطمینان حاصل شود که DVD حتی الامکان در نمایشگرهای بزرگ خوب بنظر برسد .

اوه مطلب جذاب دیگه
افزایش استفاده از هوش مصنوعی برای پر کردن موقعیت های شغلی

هم چون ایکس باکس One X که به تازگی از آن پرده برداری شده و واقعا یک دستگاه ۴K است – بازی ها با همان وضوح پخش می شوند و با آن وضوح ظاهر می شوند (بطوریکه تصور می کنید یک نمایشگر ۴K گرفته اید) ، اما این امر به شدت به سازنده بستگی دارد وبرای استفاده از ۴K ، باید  بازی کدگذاری شود ؛ در غیر این صورت شما مشاهده می کنید که همان ترفند بالابردن سرعت همچون ایکس باکس One S بکار رفته است .

اما از جانب سونی ، داستانی مشابه پلی استیشن ۴Pro وجود دارد و می تواند به لحاظ تکنیکی بازی هایی با وضوح ۴K تولید و پخش کند ولی این امر بدین بستگی دارد که از نظر سازندگان این کار ارزش تلاش بیشتر را دارد و بسیاری ترجیح می دهند به جای استفاده از پیکسل های بیشتر ، از نیروی بیشتر کنسول جهت تولید فریم های بیشتر و یا گرافیک روان تر استفاده کنند .

در صورتی که به دنبال یک بازی واقعی ۴K در کنسول هستید ، به یک ایکس باکس One X یا PS4Pro نیاز دارید – بازی که نوشته شده تا ۸ میلیون پیکسل را در هر فریم بوجود آورد وگرنه شما نسخه سرهم بندی شده ای از ۴k خواهید داشت (که مسلما در اغلب موارد عالی بنظر می رسد ).

۴K gaming PCs  کامپیوتر مخصوص بازی ۴K

کامپیوتر مخصوص بازی ۴K دارای انعطاف پذیری بوده که با کنسول قابل حصول نمی باشد گرچه قطعا هیچ چیزی قادر به شکست کنسول ها در راحتی اتصال به برق و شروع بازی نمی باشد . اما در عوض شما برای بازی اصیل ۴K در PC مجبورید بیشتر هزینه کنید – با این حال فراموش نکنید در نهایت دستگاهی خواهید داشت که کارهایی بیشتر از گیم بازی انجام می دهد .

اوه مطلب جذاب دیگه
چهار بازی نقش آفرینی برتر سال 2017

۴K gaming PCs همانند کنسول ها برای نشان دادن همه پیکسل ها به مانیتورهای ۴Kوابسته هستند که این مورد مهم دیگری است .

اما چرا بسیاری از گیمرهای حرفه ای کامپیوتر مخصوص بازی ۴K را به تازه ترین ایکس باکس ها یا پلی استیشن ها ترجیح می دهند ؟ یک دلیل این است که طیف گسترده تری از بازی ها را می توان با سخت افزار صحیح در ۴K سوار کرد . و یک مورد دیگر ، شما می دانید که صاحب ۴K هستید که خودتان وضوح (و سایر گزینه های گرافیکی )آن را تعیین می کنید – و دیگر تنظیمات کیفی که سازندگان در زمان ساخت بازی ها معین کرده اند را چک نمی کنید – درصورتی که بودجه کافی دارید و خواهان بهترین ها در بازی ۴Kهستید ، PCs به شما بیشترین قدرت و گسترده ترین گزینه ها را ارائه می دهد : که قادر است نسل بعدی کنسول ها را متحول سازد اما هم اکنون در جایگاه فعلی قرار دارد ، پس بر طبق آن برای خرید خود انتخاب کنید .

ساخت سیستم ۴K PC :

کامپیوتر مخصوص بازی 4K

در صورتی که لوازم بازی ۴K را از روی پیش نویس می سازید احتمالا بیش از ۱۰۰۰پوند برای قطعات هزینه خواهید کرد گرچه ممکن است کمتر از آن هم کار را جمع کنید . زمانی پول کمتری خرج خواهید کرد که هم اکنون PC مناسب سریعی در اختیار داشته باشید که با کارت گرافیک جدید قابل ارتقا دادن باشد. به عنوان مثال کارت گرافیک AMD Radeon RX580 که دارای همان عملکرد گرافیک ایکس باکس One Xاست (با حدود ۶ ترافلاپ) شما را در محدوده ۳۰۰ پوند هزینه قرار می دهد . د راین خلال Nvidia GeForce 1080 Ti با ارائه ۱۱,۳ ترافلاپ قدرت پردازش گرافیکی ، تقریبا ۷۰۰ پوند تمام می شود .

اوه مطلب جذاب دیگه
بهترین بازی های معرفی شده در E3 2017 -قسمت 2

اما حقیقت امر این است که مثل هر نوع ساخت PC شما گزینه های نامحدودی در اختیار خواهید داشت – و زمانی که نوبت انتخاب قطعات کامپیوتر مخصوص بازی ۴K شود که به شدت با کنسول ها متفاوت است ، شاید مجبور شوید مثلا هنگام خرید سیستم از سونی یا مایکروسافت ، بین ۵۰۰ GB تا ۱TB هارد درایو انتخاب کنید . البته سوار کردن PC خودتان مزایای دیگری نیز دارد و می توانید به گونه ای آن را پیکربندی  که ارتقای امکانات در آینده ، ارزان تر و ساده تر شود و شما را قادر می سازد که با نسل بعدی کنسول ها همگام شوید . در صورتی که سرمایه کافی در اختیار دارید ، می توانید یک هدست full fat VR همانند HTC Vive یا Oculus Rift به لوازم خود اضافه نمایید .

[ratings]

 

منبع: T3

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*