۷ واقعیتی که در مورد پاور بانک ها نمی دانستید

هر هفته سوالات بیشماری در مورد پاور بانک دریافت می کنیم، اینکه آنها چگونه کار می کننند یا چگونه در بهترین حالت از آنها استفاده کنیم.  می خواهیم در این نوشته ۷ واقعیت در مورد پاور بانک که احتمالا شما نمی دانید را تشریح کنیم. نویسنده این مطلب متی قبلا مهندس ارشد نوکیا در ژاپن بود و بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه باتری و انرژی خورشیدی دارد، بنابراین ما فکر می کنیم او یک فرد ایده آل برای ارائه اطلاعات در مورد پاور بانک است.

پاور بانک

  1. ظرفیت یک پاور بانک چه چیزی به ما می گوید؟

پاور بانک در ابعاد مختلف عرضه شده اند و mAh به ما ظرفیت باتری را می گوید. به عبارت دیگر، هر چه mAh یک پاور بانک بیشتر باشد، انرژی آن بیشتر است. برای مثال، آیفون ۶ پلاس ظرفیت باتری ۲۹۱۵ میلی آمپر ساعت دارد ، بنابراین اگر می خواهید گوشیتان کاملا شارژ شود، باید پاور بانکی بگیرید که ظرفیتش از mAh گوشی بالاتر باشد

  1. آیاد تمام پاور بانک ها لپ تاپ را شارژ می کنند؟

نه، تمام پااور بانک ها لپ تاپ ها را شارژ نمی کنند. این به خاطر این است که بیشتر پاور بانک های موجود در بازار فقط خروجی ۵ ولت دارند و برای شارژ لپتاپ، پاور بانک باید ولتاژ خروجی اش بین ۱۶ تا ۲۰ ولت باشد، بسته به نوع و مشخصات لپ تاپ شما (آداپتور لپتاپتان را برای فهمیدن ولتاژ مورد نیاز چک کنید). لطفا توجه داشته باشید که پاور بانک های معدودی در بازار موجودند که این شرایط را تامین می کنند.

  1. طول عمر یک پاور بانک چقدر است؟

باتری های لیتیم یون که شامل لیتیم-پلیمر نیز می باشد برای ساخت پاور بانک ها و باتری های گوشی های هوشمند به کار می روند و به مرور زمان ظرفیتشان تحلیل می رود (معمولا بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ سیکل استفاده بسته به کیفیت باتری و ترکیب شیمیایی). هر چه باتری بزرگ تر باشد، تعداد سیکل کمتری برای شارژ نیاز است و به این ترتیب طول عمرش بالاتر خواهد رفت. گوشی های هوشمند شارژ باتریشان روزانه تخلیه می شود، و نسبت به یک پاور بانک طول عمر کمتری دارد

(می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد انواع باتری داشته باشید؟ مطلب بعدی بلاگ ما را دنبال کنید)

راهنمایی:مطمئن شوید که پاور بانک شما با استاندارد USB همخوانی دارد. برخی از تلفن ها با اتصال به کامپیوتر سرعت شارژ پایینی و سرعت شارژ بالا ددارند. اگر هر تفاوتی بین سرعت شارژ بین شارژر AC و اتصال PC می بینید، ببینید که کدامیک از این دو حالت سرعت وجود دارد. اگر در سرعت پایین باشد، می توانید از یک کابل شارژر USB سریع تر استفاده کنید. اگر پاور بانک نمی تواند توان کافی را بدهد (معمولا پاور بانک های با کیفیت پایین)، هیچ کس نمی تواند این مشکل را رفع کند.

  1. چرا برخی پاور بانک ها سرعت های زیادی می برد که شارژ شود؟

بسیاری از پاور بانک ها تنها با استفاده از USB می توانند شارژ شوند، و بسته به ظرفیت پاور بانک تا ۴۰ ساعت ممکن است طول بکشد که کامل شارژ شود (مثلا پاور بانک با ظرفیت ۲۰۰۰۰ mAh). برای شارژ سریع تر، نیازمند پاور بانکی هستید که ولتاژ ورودی اش بیشتر از ۵ ولت باشد، که معمولا مستلزم این است که مستقیما از سوکت شارژر AC شارژ شود.

  1. سریع ترین راه شارژ گوشی هوشمند و ذخیره انرژی در پاور بانک چیست؟

برخی از تلفن ها ممکن است به طور خودکار آپدیت ها را نصب کنند و توان بیشتری هنگامی که به شارژر متصل هستند مصرف کنند. اگر ما واقعا می خواهیم که انرژی را حین شارژ شدن ذخیره کنیم، قرار دادن گوشی در حالت پرواز (Flight mode) ایده خوبی است. این به شما اجازه می دهد که تنها باتری را شارژ کنید، تنها با استفاده از برنامه های الزامی گوشی.

  1. گوشی خود را تا انتها و به طور کامل با پاور بانک شارژ نکنید

گوشی شما هنگامی که دارید باتری را شارژ می کنید انرژی مصرف می کند، شاید بیشتر از حالت آماده به کار (استند بای). هنگامی که باتری گوشی شارژ می شود به میزان ۸۰ تا ۹۰ درصد، جریان باتری شروع به کاهش می کند قبل از اینکه به حالت ظرفیت پر برسد، بخش اعظم انرژی پاور بانک توسط تلفن و تبدیلات صورت گرفته (آپدیت های نرم افزار ها و..) مصرف می شود.

تصور کنید که می خواهید کوله خود را ببندید، ساده ترر این است که آن را تا ۸۰ تا ۹۰ درصد ظرفیتش پر کنید. پر کردن ۱۰ تا ۲۰ درصد باقیمانده تلاش بیشتری را می طلبد. بنابراین، توصیه می شود هنگامی که گوشی خود را با پاور بانک شارژ می کنید حول و حوش ۸۰-۹۰ درصد که پر شد از شارژ بکشید تا از اتلاف انرژی جلوگیری کنید.

  1. بله، می توانید با پاور بانک تلویزیون تماشا کنید!

بله! همان گونه که در نکته ۲ به آن اشاره کردیم، بیشتر پاور بانک های بازار تنها USB های با خروجی ۵ ولت وجود دارد. اما پاور بانک های پیشرفته تری نیز وجود دارد که به شما اجازه می دهد ولتاژ صحیح را انتخاب کنید تا بتوانید تجهیزات بزرگتر مانند تلویزیون، کولر های پیک نیکی، هواپیما های کنترلی را نیز با آن اجرا کنید.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*