افزایش استفاده از هوش مصنوعی برای پر کردن موقعیت های شغلی

کسب و کارهای بسیاری در سراسر دنیا به به سمت فناوری هایی  نظیر هوش مصنوعی و رباتیک روی آورده اند تا کمبود کارکنان ماهر را جبران نمایند.طی یک گزارشی که از سوی کنفدراسیون صنعت بریتانیا منتشر شده است بیان شده است که شرکتها بطور فزاینده به دنبال چنین سرمایه گذاری هایی  هستند .

همچنین بصورت کاملا ناملموس به دنبال افزایش مهارت­ آموزی و آموزش مجدد کارکنان خود هستند تا نیروی ماهر و مناسبی در اختیار داشته باشند. اطلاعات دیگری نیز از HIS Markit و کنفدراسیون به کارگیری و استخدام وجود دارد که می­گوید کمبود کارگر در ماه گذشته منجر به افزایش حقوق و دستمزد آنها به اندازۀ سه سال شده است.

اوه مطلب جذاب دیگه
خانه های آینده احتمالا خود را تعمیر خواهند کرد

به گفتۀ موسسۀ CBI، صرف هزینه روی فناوری جدید باعث می­شود تا میزان سرمایه­ گذاری یک شرکت مطابق پیش­بینی­های قبلی این شرکت باشد. اما قانون برگزیت بطور کلی موجب ضعیف ­تر شدن این شرکت­ ها شده است. گروه تجاری پیش­بینی کرده که رشد اقتصادی امسال بیش از ۴/۱ درصد خواهد بود که از مقدار پیش­بینی شدۀ ۵/۱ درصد کمتر است که دلیل آن بدی آب و هوا اعلام شده است و اینکه پیش­بینی می­شود رشد اقتصادی در سال ۲۰۱۹ به رقم ۳/۱ درصد خواهد رسید.انتظار می­رود که رقم ۲۵ دردصدی بانک مرکزی انگلیس در پایان سال بعد و شروع سه ماهۀ بعدی سه رقم افزایش یابد.

اوه مطلب جذاب دیگه
موشک آلمانی که به فضا رسید

روبات به جای کارمند

آلپش پالجا، اقتصاددان موسسۀ CBI می­گوید: این حرکت در مجموع حرکت ضعیفی است. خانواده­ها از کم بودن نرخ افزایش دستمزدها رنج می­برند در حالیکه فضای کسب و کار از کمبود نیروی ماهر متضرر می­شود. وقتی توجه بیشتر شرکت­ها به سمت فناوری هوش مصنوعی معطوف شد، فرآیند اتوماسیون و ارتقای کارایی فرایندی رقابتی خواهد بود و در صورت اجرایی شدن قانون برگزیت این تنها کاری است که به نفع آنها خواهد بود. بر اساس گزارش موسسۀ REC، کمبود نیروی کار چالش بزرگی برای بخش­هایی نظیر پرستاری، مهندسی، تولید و فناوری اطلاعات خواهد بود. او گفته است که میزان تقاضا برای جذب نیروی کار در شش ماۀ منجر به ماه می با رشد مواجه خواهد بود.

اوه مطلب جذاب دیگه
آداب و رسوم عجیب عروسی در نقاط مختلف دنیا

[ratings]

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*