هتل ۵ میلیون ستاره، نگاهی به هتل حبابی در ایسلند

برای اقامت در طبیعت کدام را انتخاب میکنید؟ زندگی در یک ویلا ، هتل یا یک حباب شیشه ای ؟

اکثر افراد به طور معمول از زندگی در داخل یک حباب اجتناب می کنند، ولی این قضیه وقتی پای هتل عجیب حبابی در ایسلند در میان باشد متفاوت است. این هتل شیشه ای که در دل جنگل در فاصله چند ساعتی ریکجاویک Reykjavik پایتخت ایسلند قرار دارد با امکانات حداقلی و بدون داشتن اینترنت و تلویزیون و سایر تجهیزات تکنولوژیک فرصتی برای دور بودن از دغدغه های زندگی روزمره و نویز های دیجیتال در اختیار مسافران خود می گذارد.

در این هتل ایسلند که نزد عموم و محلیان به هتل ۵ میلیون ستاره مشهور شده است پنج کابین کروی شکل شفاف وجود دارد که با روکش بدنه فلزی جهت مواقع سرد تجهیز شده اند. در این کابین ها تنها مسافران هستند، جنگل و شفق قطبی نیمکره شمالی. پلان این اقامگاه توسط معماران حرفه ای طراحی شده است. در ساخت این سازه کروی مانند ساخت و طراحی ویلا به تمامی نکات معماری و سازه ای توجه شده است.

اوه مطلب جذاب دیگه
تور چین ، دیدنی ها و دیوار های شهر امپراتوری میانه

تجهیزات داخل این کابین ها بسیار ساده و شامل یک لامپ، تختخواب و یک سیستم تهویه مطبوع جهت تنظیم درجه حرارت و رطوبت در شب های سرد و قطبی این منطقه از ایسلند می باشد. کابین ها با فاصله از هم و در میان جنگل و درختان قرار گرفته اند تا فضای شخصی بیشتری را برای مسافران ایجاد نمایند. سرویس های عمومی و رفاهی مانند اشپزخانه و دستشویی با فاصله در یک مجموعه مجزا قرار گرفته اند. همچنین آدرس و موقعیت دقیق کابین ها تا وقتی که مسافران اقامت خود را قطعی نکنند به انها اعلام نمی شود.

شفق قطبی

در حال حاضر قیمت اتاق ها یا همان کابین های حبابی شکل از شبی ۲۹۵ دلار شروع می شود که معادل حدود شبی ۱ میلیون تومان می باشد. با توجه به قیمت بالا این هتل شاید قابل مقایسه با تجربه هتل های لوکس و پنج ستاره معمول نباشد. ولی نمای جنگل، محصور شدن توسط طبیعت بکر ، شفق قطبی و نورهای شمالی و خاطرات منحصر به فرد می تواند برای راضی نگاه داشتن مسافران هتل پنج میلیون ستاره کافی باشد.

اوه مطلب جذاب دیگه
سفر هوایی سریع با هواپیمای مافوق صوت ، رویایی که به تحقق نزدیک می شود

منبع:  Dmarg

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*