ممنوعیت راندن ماشین برای انسان ها در آینده نزدیک

انسان از رانندگی منع شده است، شما این جمله را با صدای بلند در یک اتاق تکرار می­کنید و سپس هر روز به ملاقات یک پزشک می­روید.نه این بخشی از یک درام درباره “آیندۀ سیاه” نیست،  به سال ۲۰۵۰ خوش آمدید.

پروفسور توبی والش یکی از دانشمندان پیشرو در زمینۀ هوش مصنوعی در کتاب جدید خود با عنوان “این روند زنده است! هوش مصنوعی از پیانو تا ربات­های قاتل”، پیش­بینی­های وحشتناکی از آینده ارائه نموده است.

پیش­بینی ­های او زمینه ­هایی مانند حمل و نقل، سرگرمی و سلامت را شامل می­شود و اینکه او باور دارد با وجود هوش مصنوعی و رایانه­هایی به قدرت مغز انسان، در سال ۲۰۵۰ تغییرات قابل ملاحظه ­ای در زندگی روزمرۀ ما رخ خواهد داد.

والش می­نویسد: در سال ۲۰۵۰، قدرت محاسبه احتمالا هزاران برابر بیشتر از حالا خواهد شد.

ما هر روز به ملاقات دکتر خواهیم رفت.

هوش مصنوعی پزشکی

والش معتقد است که ما هر روز بدنبال مشاورۀ پزشکی خواهیم بود و دکتر ما یک رایانه خواهد بود.

ما یک ساعت مچی خواهیم داشت که فشار خون، زمان خواب، زمان ورزش و دیگر اعمال اساسی را به ما اعلام می­دارد.والش می­گوید که ما توان خود را از دست خواهیم داد و در صورت بیهوشی و غش، کمک خواهیم خواست.

سرویس­های بهداشتی به طور خودکار ادرار و مدفوع انسان را تجزیه و تحلیل خواهند نمود و نتایج را به گوشی­های هوشمند ارسال می­کنند تا در جریان امور قرار بگیرید. بعنوان مثال از روی چشم می­توان ملانوم پوستی و روند سلامتی را شناسایی نمود.

اوه مطلب جذاب دیگه
مدیریت ترافیک با استفاده از هوش مصنوعی

بر اساس گفته­ های والش، رایانه­ها خواهند توانست تا علائم زوال عقل، پارکینسون، سکتۀ مغزی و حتی سرماخوردگی را نیز شناسایی نمایند.

شما از رانندگی منع شده ­اید.

والش پیش­بینی نموده که در سال ۲۰۵۰ انسان­ها از رانندگی منع خواهند شد.او می­گوید: خودروهای خودران، اساس ایمنی جاده ­ها را متحول خواهند نمود.

در سراسر جهان هر ساله بالغ بر یک میلیون نفر در تصادفات جاده­ای جان خود را از دست می­دهند. در ایالات متحده، در سال پیش­ نزدیک به ۳۳٫۰۰۰ نفر از مردم جان خود را در تصادفات جاده­ای از دست خواهند داد.

اگر هر هفته یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ پر سقوط نماید، ما بطور جدی خواستار بهبود وضعیت ایمنی در خطوط هوایی خواهیم بود. ولی از آنجا که تصادفات خودروئی در صدها و هزاران مکان مختلف رخ می­دهد، نمی­توانیم به همۀ آنها برسیم.در حدود ۹۵% از تصادفات را می­توان ناشی از نوع رانندگی دانست، سرعت بالا، رانندگی در حالت مستی و ارسال متن در پشت فرمان از عوامل اصلی تصادفات است.والش می­گوید، ما خطراتی را به جان می­خریم که نباید این کار را انجام دهیم.اگر بتوان انسان را از این حلقه خارج کرد، می­توان جاده ­های بسیار امن­ تری داشت.

یک رایانه رئیس شما خواهد بود

در آینده، رایانه­ ها مسئول استخدام و اخراج ما خواهند بود – والش فکر می­کند که این امر در حال حاضر نیز در شرف رخ دادن است.او می­گوید: ما به کامپیوتر ها اعتماد خواهیم نمود تا جایی که انتخاب همسر را نیز بر عهدۀ رایانه انجام خواهیم داد که یکی از مهم­تریم تصمیمات زندگی انسان­ها است.

اوه مطلب جذاب دیگه
تجارت الکترونیک شغل های مختلف را از بین نمی برد، آن ها را متمرکز می کند.

در واقع استدلال بر این است که انطباق دادن فرد با شغل، آسان­تر از انطباق فرد با افراد دیگر است.

والش می­گوید که رایانه­ ها به صلاحیت­ها و مهارت­ها نگاه می­کنند تا بتوانند شغلی برای شما ارائه نمایند. تصمیم­گیری در مورد استخدام و یا اخراج نیروها بر عهدۀ انسان بوده و از عهدۀ رایانه خارج است ولی رایانه‌ها می­توانند وظایف مدیریتی مانند مرخصی دادن، پاداش و عملیات زمان­بندی را بر عهده بگیرند.

در آینده، رایانه ­ها مسئول استخدام و اخراج ما خواهند بود – والش فکر می­کند که این امر در حال حاضر نیز در شرف رخ دادن است.او می­گوید: ما به رایانه ­ها اعتماد خواهیم نمود تا جایی که انتخاب همسر را نیز بر عهدۀ رایانه انجام خواهیم داد که یکی از مهم­تریم تصمیمات زندگی انسان­ها است.

در واقع استدلال بر این است که انطباق دادن فرد با شغل، آسان­تر از انطباق فرد با افراد دیگر است.

والش می­گوید که رایانه ­ها به صلاحیت­ها و مهارت­ها نگاه می­کنند تا بتوانند شغلی برای شما ارائه نمایند. تصمیم­گیری در مورد استخدام و یا اخراج نیروها بر عهدۀ انسان بوده و از عهدۀ رایانه خارج است ولی رایانه‌ها می­توانند وظایف مدیریتی مانند مرخصی دادن، پاداش و عملیات زمان­بندی را بر عهده بگیرند.

اوه مطلب جذاب دیگه
بررسی جدید ترین وب کم لاجیتک مدل C920 HD Pro

ما با در و دیوارهای هوشمند صحبت خواهیم نمود

والش پیش­بینی نموده که تا سال ۲۰۵۰ ما با در و دیوار صحبت خواهیم نمود و مطالباتی خواهیم داشت.ما قادر خواهیم بود تا بخواهیم که چراغ­ها روشن شوند و حتی از آنها بپرسیم که چه تیمی برندۀ مسابقۀ فوتبال دیشب بوده است.

او می­گوید: و شما انتظار دریافت پاسخ از سوی در و دیوار خواهید بود. این وسایل می­توانند وسایلی نظیر تلویزیون یا استریو و یا حتی یخچال باشد.

هر نوع دستگاه و لوزام خانه قادر خواهد بود تا با صدای شما عمل نموده و تمامی فعالیت­ها را بصورت خودکار انجام دهند و تمام چیزهایی که در مورد مسابقۀ فوتبال را در اختیار شما بگذارند.والش می­گوید که مردم این نوع تغییر را درک نخواهند نمود و بدنبال زندگی پایدارتر خواهند بود در حالیکه بسیاری از وسایل می­توانند به اینترنت متصل گردند.

او گفته که پیش­بینی ­ها نشان می­دهد که تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۰۰ میلیارد وسیله به شبکۀ اینترنت اشیاء وصل گردند.هر فرد دارای ده ­ها  نوع از این وسایل خواهد بود. چون بسیاری از این وسایل بدون صفحه نمایش هستند، تعامل تنها از طریق صحبت و گفتگو امکان­پذیر خواهد بود.

 

[ratings]

منبع: nypost

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*