مقایسه مازراتی لوانته و پورشه کاین

مازراتی لوانته در برابر پورشه کاین

مازراتی با مدل لوانته جدید خود در حال پا کردن در کفش بازار شاسی بلند است. ما این خودرو را در کنار پورشه کاین قرار داده ایم

برندهای خودروهای اسپورت مانند مازراتی متنوع هستند و خودروسازان به این نتیجه رسیده اند که سود در قرار دادن نشان ویژه ی خود در خودروهای تجملاتی برون جاده ای (آف رود) قرار دارد.

لوانته اولین شاسی بلند شرکت ایتالیایی است و با برچسب قیمت رقابتی ۵۴٫۳۳۵ یورو و دیزل V6 که باید سواری با آن مقرون به صرفه باشد وارد انگلستان شد. منحصر به فرد بودن مازراتی در این خودرو نسبت به خودروها و سالن های شاسی کوتاه ورزشی معمول این شرکت در یک پکیج مناسب تر قرار داده شده است.

در جایی که مازراتی پای خود را در آب بازار شاسی بلندهای ۴ در ۴ فرو برده است، پورشه پای خود را طور کامل در این آب قرار داده است. این برند (مازراتی) سال ها تجربه دارد و اولین شاسی بلند خود را در سال ۲۰۰۲ به بازار فرستاد تا گوی رقابت را از کارکنان وسواسی و حساس پورشه ای برباید. با این حال، پورشه سال ها تلاش کرده است تا خودروهای شاسی بلند خود را اصلاح نماید تا جایی که ساین نه تنها با استقبال بیشتر مواجه شود، بلکه به یکی از قانع کننده ترین خودروهای شاسی بلند تبدیل شود—به خصوص در مدل دیزلی که ما تست کردیم.

اوه مطلب جذاب دیگه
فیس لیفت بی ام و 240 کوپه در تصاویر تازه می درخشد.

هم مدل ۴ در ۴ و هم مدل شاسی بلند برای فروش قرار داده شده اند.

این شرکت، عملیاتی بودن، عملکرد و منحصر به فرد بودن در بازار را با قیمتی نسبتاً قابل قبول ترکیب کرده است، به خصوص اگر شما این خودرو را با سرمایه گذاری خرید نمایید. بنابراین اگر مازراتی قصد دارد این حوزه ی درآمدزای بازار را به دست آورد، باید پورشه را شکست دهد.

مشخصات مقایسه ای

مازراتی لوانته

مازراتی لوانته

مدل: مازراتی لوانته

قیمت ۵۴٫۳۳۵ یورو

موتور: ۳ لیتر، توربودیزل V6، ۲۷۱ توان ترمزی اسب بخار موتور

سرعت صفر تا ۶۰ متر بر ثانیه: ۵/۶ ثانیه

تست اقتصادی: ۲/۲۹ گالن بر مایل/ ۴/۶ لیتر بر متر

دی اکسید کربن: ۱۸۹ گرم بر کیلومتر

زمانی که به برندهای خودرو ایتالیایی فکر می کنید، شاسی بلند ها اغلب به ذهن می آیند، به خصوص در بین سازندگان مدل های اسپرت مانند مازراتی. با این حال، خودروهای ۴ در ۴ هیچ علامتی دال بر محبوبیت ندارند، بنابراین مازراتی با خودروی لوانته ی خود محبوبیت را به این عرصه بازگرداند. این خودرو تنها با یک ویژگی خاص و یک موتور ارائه شده است و قیمت آن ۵۴٫۳۳۵ یورو است.

اوه مطلب جذاب دیگه
جگوار در پی حضوری قدرتمند در بازار ماشین های برقی اسپرت

نکته مطرح شده توسط مسئول تست: لوانته از نام یک بادی گرفته شده است که نمی تواند «به صورت ناگهانی از حالت ملایم به طوفان تغییر سرعت بدهد». واقعیت این است که این شاسی بلند زمانی بیشتر تقلا می کند که پدال آن را بیشتر فشار دهید، حتی در حالت اسپرت.

 

پورشه کاین

پورشه کاین

مدل: پورشه کاین دیزل

قیمت: ۵۳٫۰۴۴ یورو

موتور: ۳ لیتر، توربودیزل V6، ۲۵۸ توان ترمزی اسب بخار موتور

سرعت صفر تا ۶۰: ۳/۷ ثانیه

تست مصرف: ۲/۳۳ گالن بر مایل/ ۳/۷ متر بر لیتر

دی اکسید کربن: ۱۷۳ گرم بر کیلومتر

پورشه کاین جدید قرار است در سال ۲۰۱۷ و پس از گذشت ۱۲ ماه از معرفی بروزرسانی چرخه ی عمر خودروی چهار در لوکس خود یعنی پانامرا در سال جاری رونمایی شود. اما شاسی بلند کنونی هنوز یکی از بهترین خودروهای برون جاده ای (آف رود) بازار است. یورو ساین دیزل با قیمت ۵۳٫۰۴۴ یورو (اگرچه تصاویر ما S دیزل را نشان می دهد)، رقیب عالی برای لوانته است. بنابراین آیا پورشه می تواند قبل از دادن جایگزین خود به برندی دیگر، فریاد خوشحالی آخر خود را سر دهد؟

اوه مطلب جذاب دیگه
برخی از قوانین مربوط به خودروهای خودران

نکته مطرح شده ی مسئول تست: دیزل مدل سطح غیرتخصصی است اما بسته های تخصصی زیادی متناسب با خودروی ساین خود در اختیار دارید از قبیل پکیج اسپرت، پکیج تور و پکیج نوآوری که علاوه بر طرح سفارشی سازی اختصاصی پورشه ارائه می شود.

رای

جایگاه اول: پورشه کاین

این خودرو در آستانه ی بازنشستگی قرار داد اما ساین پیروز این رقابت است، چون ارزان تر است و به هنگام رانندگی هزینه ی کمتری در پی دارد. همچنین نسبت به رقیب خود کاربردی تر است و رانندگی با آن حس بهتری دارد. این خودرو اگرچه آهسته تر و محکم تر از مازراتی است، اما هنوز عملکرد کافی و آسایش قابل قبولی ارائه می کند. پیشنهاد ما خرید سامانه ی تعلیق هوایی اختیاری است.

جایگاه دوم: مازراتی لوانته

لوانته اولین تلاش مازراتی در ارائه ی خودروی شاسی بلند به بازار گران قیمت ها است. قیمت آن رقابتی و کاربردی بودن آن برای مطرح کردن نام این برند برای گروه جدیدی از خریداران کفایت می کند. اما این خودرو نه کاملاً راحت است و نه ورزشی، در حالی که در داخل خودرو مشکلات مربوط به کیفیت مشاهده می شود. با این حال، هنوز برای برخی از افراد نشان مازراتی کفایت می کند.

 

[ratings]

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*