مقایسه دستیار صوتی گوگل و اپل

در مقایسه بین گوگل و سیری هوش گوگل تقریبا دو برابر هوششمند تر است . با اینهمه هنوز راه زیادی برای هوشمند تر شدن در پیش روی این نرم افزارهاست چون بنا بر نتایج همان تحقیق یک کودک شش ساله هوش بالاتری نسبت به این دو دارد. 

بنا بر یک تحقیق تازه روی مقایسه دستیار صوتی گوگل و اپل که توسط سه محقق چینی صورت گرفته مشخص شد که آی کیوی AI گوگل در سال گذشته ۴۷٫۲۸ بوده که از هوش مصنوعی موتور جستجوی بایدو با آی کیوی ۳۲٫۹۲، بینگ با ۳۱٫۹۸ و سیری با ۲۳٫۹۴ بیشتر است. متوسط آی کیوی یک کودک شش ساله به صورت میانگین ۵۵٫۵ است.

اوه مطلب جذاب دیگه
ممنوعیت راندن ماشین برای انسان ها در آینده نزدیک

هوش مصنوعی سیستم های  مایکروسافت و گوگل به نسبت سال ۲۰۱۴ به پیشرفت قابل توجهی داشتند . در سال ۲۰۱۴ رتبه هوش مصنوعی سیستم گوگل ۲۶٫۵ و مایکروسافت ۱۳٫۵ بوده است.

در این تحقیق برای مقایسه هوش مصنوعی سیستم های مختلف، فاکتور های مختلف مانند توانایی آن ها در تسلط بر دانش، یادگیری و ایجاد راه حل مورد ارزیابی قرار گرفته است.

این سه شرکت بزرگ تکنولوژی جهان سرمایه گذاری های گسترده ای را در زمینه توسعه هوش مصنوعی انجام داده اند که می تواند پیشرفت های بزرگی را در زمینه تشخیص گفتار، شناسایی تصویر و غیره به همراه داشته باشد.

[ratings]

 

منبع: CNBC

اوه مطلب جذاب دیگه
گزارشی از روند رشد اینترنت در سال 2017

 

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*