فیسبوک اوزلو(Ozlo) را برای ارتقای تلاش های هوش مصنوعی خریداری می کند

فیس بوک با خرید استارت آپ مکالماتی چارلز جولی به نام اوزلو گامی رو به جلو برداشت. جولی، قبلا سرپرست و مدیر پلت فرم اندروید در فیس بوک بود، و به کمپانی بر نخواهد گشت. پیش بینی می شود پیش بینی می شود تیم اوزلو با پیوستن به فیس بوک مشغول کار بر روی چالش های پردازش زبانی طبیعی گردد.

اوزلو در اکتبر ۲۰۱۶ با ارائه اپلیکیشن مشتری محور کار خود را آغاز کرد. جولی به من گفت که در آن زمان فضای مکالمات هوش مصنوعی Al به سرعت در حال شکل گیری بود (سامسونگ تازه Viv را خریداری کرده بود) و او خوشحال بود که خدمات مستقلی در برابر غول های تکنولوژی ارائه می داد. با ادغامی که صورت گرفت، اوزلو دیگر مستقل نیست و فضای مکالماتی Al کمی شکل یافته تر می شود.

در ماه مارس، اوزلو چکیجی از API ها ارائه داد. یکی از وجوه تمایز کلیدی کمپانی نمودار دانشش بود- پایگاه داده واقعیات در مورد جهان که برای  بیان هر گونه حس هوشمندی. اوزلو این لایه از دانش را به عنوان یک سرویس ارائه کرده بود.

این لایه از دانش، علاوه بر API و معکوس API، مطابق با اظهارات فیس بوک در این ادغام از بین خواهد رفت. همان اتفاق برای ربات مشتری محور اوریجینال و موجود می افتد.

یکی از مسئولان فیس بوک در اظهاراتش گفت: ۱٫۲ میلیارد نفر در سراسر جهان از این نرم افزار پیام رسان برای اتصال و فعالیت های تجاری خود استفاده می کنند. ما از این که از تیم اوزلو و تجربیاتشان در زمینه نرم افزار پیام رسان با استفاده از هوش مصنوعی و یاد گیری ماشینی در کمپانی مان استفاده می کنیم خرسندیم.

این که تیم اوزلو در فیس بوک دقیقا چه کاری انجام خواهند داد مشخص نیست. گراف دانش اوزلو جای خود را در فیس بوک M یافته است. تعدادی از ادغام های اخیر که توسط کمپانی های بزرگ انجام گرفته است با هدف افزایش اندازه چنین انبار های اطلاعاتی است. اپل اخیرا Lattice Data را برای کمک به تبدیل داده های بدون ساختار به گراف دانشی که بتوان با آن جواب های مناسب سوالات کاربر را ارائه دهند خریداری کرده است.

فیس بوک از افشا کردن ابعاد خرید اوزلو خودداری کرده است. این استارت اپ قبلا توسط شریکانش به نام های AME Cloud Ventures و Greylock پشتیبانی می شد.

[ratings]

منبع: techcrunch

 

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*