سفر به اتریش: مرغزاری که بطور معجزه ­آسابه یک دریاچه تبدیل می­ شود

سفر به اتریش و کوه­های آلپ در اتریش قطعا به معنای دیدن مناظر طلایی و خیره کننده است. کوهنوردی به همراه چشم اندازهای خیر ه ­کننده، گشت و گذار در میان سبزه ­ها و دورماندن از شلوغی شهر و چشیدن از آب­های زلال و شفاف یخچال­های طبیعی پاداش شهامت شما برای سفر به اتریش است. اگر به شما بگوییم که پدیده­ ای در این سفر مشاهده می­ کنید که تمامی موارد بالا در آن وجود دارد، آن را به چه چیزی تعویض می ­کنید؟ اگر به شما بگوییم که یک پارک جنگلی در تابستان تبدیل به یک رودخانۀ سبز می­شود چه خواهید گفت؟کاراییب آلپ

گرونر (دریاچۀ سبز) – یک حوضچۀ زیبا و شیک در نزدیکی روستای تراگوب، جای گرفته در درون کوه­ های Hochschwab در ناحیۀ استریا. اینجا در بیشتر سال یک دریاچۀ سبز است ولی یک نقاش می­تواند به نقاشی منظرۀ خودش موارد زیر را نیز اضافه کند: یک تالاب کم ­عمق که با چمنزار احاطه شده است، درختان، مسیرهای سنگلاخ، نیمکت و یک پل کوچک. اینجا نقطۀ پایانی برای مردم محلی است که بدنبال تنفس هوای تازه هستند و سفردوستانی که از هر نقطه برای لذت بردن از مناظر پانورامیک به اینجا می­ آیند. تا فصل بهار که دما افزایش پیدا می­کند و بخار کوه­های اطراف را در بر می­گیرد، پارک با آب ه­ای یخچال­ های طبیعی با درجۀ حرات ۴۵ درجه پر از آب می­شود.
دریاچه سبز

اوه مطلب جذاب دیگه
تور بنگلادش ، سرشار از زیبایی های طبیعی

بهشت زیر آب

هر چیزی که در لبۀ این حوضچه قرار دارد به زیر آب می ­رود و دریاچه به یک جای دنج باعظمت در زیر آب تبدیل می­گردد. این تالاب در حدود ۱۰ تا ۱۵متر به زیر آب می­رود. زمان در اینجا برای گردشگران بطور ناگهانی تغییر می­کند! این پارک از ماه می تا اواخر جولای (اردیبهشت تا اواسط تیر) در زیر آب باقی می­ماند تا اینکه آب دریاچه شروع به بخارشدن نماید.

آب­های طبیعی این منطقه بطور باورنکردنی سرد است ولی همچنان زلال است. با توجه به این طبیعت، این سفر عجیب و جالب را تحت نام مستعار “کارائیب کوه­های آلپ” می­شناسند.

اوه مطلب جذاب دیگه
آداب و رسوم عجیب ازدواج در مناطق مختلف جهان

    نیمکت فرو رفته در آب دریاچۀ سبز اتریش

غواصان از نقاط دور به اینجا سفر می­ کنند و در تابستان در اینجا جمع می­شوند. آنهایی که از قبل مجوز گرفته­ اند وقت بیشتری برای پوشیدن لباس شنا و غوطه­ ور شدن در دریاچه دارند. در سال ۲۰۱۶، ادارۀ گردشگری محلی تصمیم گرفت تا موقتاً اجازه ندهد که غواصان، شناگران و قایق ­ها در اینجا حضور داشته باشند.

تجدیدنظر در این تصمیم باعث شد تا مسافران زیادی به اینجا سفر کنند. رنگ­های متنوع این دریاچه ناشی از گرم شدن هوا در سال­های اخیر است. جلبک­ها در طول فصل تابستان بزرگتر می­شوند و باعث می­شوند تا دمای آب کاهش یابد. با این وجود محلی­ ها و متخصصان معتقدند که حضور توریست ­هایی که در این دریاچه آب­ تنی می­کنند نیز دلیل دیگری برای این امر است.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*