سرمایه گذاری دایملر روی هواپیماهای برقی

شرکت دایملر مبلغ ۳۰ میلیون یورو در صنعت هواپیماهای برقی عمودپرواز سرمایه¬گذاری خواهد نمود.پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی باتری باعث شده تا صنعت هواپیماهای بدون سرنشین و عمودپرواز به سمت تولید هواپیماهای برقی برود و شرکت دایملر در حال سرمایه¬گذاری بر روی استارآپی است تا این بتواند این هواپیماها را روانه بازار نماید.

هواپیمای برقی
وولوکوپتر (Volocopter) استارآپی بر مبنای تکنولوژی آلمانی است . در حال حاضر مهندسین بر روی باتری آن در حال کارکردن هستند تا بتوانند هواپیمایی ارائه نمایند که بتواند  مانند تاکسی خدمات سریع تری را ارئه نماید.
این شرکت تأیید نموده که در ماه گذشته یک سرمایه¬گذاری ۲۵ میلیون یورویی (۳۰ میلیون دلاری) به رهبری شرکت¬های دایملر، مرسدس بنز و چندین سرمایه گذار دیگر بر روی این پروژه انجام شده است.
فلوریدا رویتر، مدیر عامل شرکت وولوکوپتر در این مورد اعلام داشت که:
تعهد مالی قوی این سرمایه¬گذاران نشان از اعتماد آنها به بازار رو به رشد و نوظهور وولوکوپترهای برقی است که قرار است بجای تاکسی¬های هوایی خدمات رسانی کنند. ما بدنبال سرمایه¬گذارانی بودیم که دارای فعالیت¬های قبلی در زمینۀ کارآفرینی و راهبردی باشند و در نهایت توانستیم این خواستۀ خود را با دایملر و لوکاس گادوفسکی عملی نماییم.
اولین پرواز این وولوکوپترها تا پایان سال جاری انجام خواهد گرفت:
نهایت سرعت این وولوکوپترها ۱۰۰ کیلومتر در ساعت (۶۲ مایل در ساعت) خواهد بود و محدودۀ پروازی آنها در حدود ۲۷ کیلومتر (۱۶ مایل) تعیین شده است که هدف استفاده از آنها انتقال سریع نقطه به نقطه در شهرها است برای دور زدن ترافیک جاده ای.با ۱۶ موتور و ۹ باتری، این هواپیما میتواند کارهای بیشتری در سفرهای کوتاه انجام دهد.
وقتی صحبت از هواپیماهای برقی میشود و به سازوکارهای ارائه شده از سوی شرکتها می رسیم، این وولوکوپترها شگفت انگیز تلقی میگردند.
ما بر روی این نمونه ها کارهای واقعی انجام داده ایم و این شرکت قصد دارد سرمایه گذاری بیشتری برای گشترش برنامه های فنی خود جذب نماید.

اوه مطلب جذاب دیگه
اندروید از ویندوز پیشی گرفت

هواپیماهای برقی
وولوکوپتر و شرکای جدیدش، مبالغ سرمایه¬گذاری شده را صرف نوآوری فنی و نقش آفرینی این شرکت در ظهور این صنعت رو به رشد خواهند نمود. برنامه این است که این وولوکوپترها به تولید انبوه برسند و مجوز تجاری برای پرواز آنها در سرتاسر جهان از سوی مقامات هوایی اخذ گردد. علاوه بر این پروازهای طولانی نیز در برنامۀ آنها پیش¬بینی شده است. برای سرعت بخشیدن به روند تولید این نوع هواپیماها، مهندسین جدیدی استخدام شده¬اند تا در بخش¬های توسعۀ سیستم پرواز، نرم¬افزار، برق و توسعۀ عملکرد تجاری شرکت فعالیت نمایند.
آنها همچنین از پول فروش این هواپیماها استفاده خواهند نمود تا پروژه های دیگری مانند پروژۀ دبی را عملی نمایند.

اوه مطلب جذاب دیگه
ایده عجیب یک شرکت هواپیمایی برای حذف صندلی ها از هواپیما

[ratings]

منبع: electrek

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*