همکاری رنو-نیسان با خودروساز چینی برای تولید خودروهای برقی

رنو-نیسان (Renault-Nissan) و دانگفنگ (Dongfeng) قرار است طی همکاری با هم، برای چین خودروهای برقی تولید کنند. رنو-نیسان عمده دیگر هم به دنبال این است که مسیر شرکت های فورد و فولکس واگن را ادامه داده و طی یک سرمایه گذاری مشترک، به تولید خودروی برقی در چین بپردازد. خودروهای برقی در این کشور تقاضای زیادی دارند. شرکت نیسان – رنو است که با همکاری با دانگفنگ موتور چین  به دنبال این است که اولین کارخانه خود را در چین احداث کند.

بر طبق قوانین چین خودروسازان از خارجی  برای تولید و فروش ماشین در چین  به یک شریک محلی نیاز دارند. در غیر این صورت متحمل مالیات های سنگین واردات می شوند و فعالیت هایشان در وضعیت ناپایداری باقی می ماند. پیش تر، خودروسازان برای تولید ماشین در چین تنها می توانستند دو نوع سرمایه گذاری مشترک انجام دهند، اما اخیرا پکن اجازه ایجاد یک سرمایه گذاری مشترک سوم هم داده است که تماما بر روی خودروهای برقی تمرکز می کند.

اوه مطلب جذاب دیگه
لو رفته: نگاهی دقیق­تر به بی ام و سری 3 BMW مدل 2019

رنو-نیسان

 

همکاری تازه رنو – نیسان با دانگفنگ، «شرکت تولید خودرو با انرژی تازه eGT» نام گرفته است. طبق گزارش رویترز در این شراکت نیسان ۲۵ درصد، رنو ۲۵ درصد و دانگفنگ ۵۰ درصد سهم دارند. اولین وسیله نقلیه که این تیم مشترک تولید می کنند یک خودروی برقی تازه است که بر اساس طراحی های پلتفرمی خودرو SUV کامپکت کوچک رنو و نیسان تولید می شود.

خودروسازها با یک دیگر مشغول رقابت هستند و به دنبال این اند که تجهیزات مخصوص ساخت خودرو برقی را راه اندازی کرده و ظرفیت فروش خود را در چین بالا ببرند. این تلاش ها به خاطر این است که دولت چین تمایل زیادی به تقویت این بازار دارد. چین در مجموع فروش خودروهای این کشور هم سهمی برای این خودروهای برقی تعیین کرده است. هشت درصد خودروهایی که در این کشور به فروش می رسند یا باید به طور کامل الکتریکی باشند و یا این که تا سال ۲۰۱۸ به سیستم سوخت رسانی ترکیبی مجهز شوند. این درصد هر سال بیش تر از قبل می شود.

اوه مطلب جذاب دیگه
برخی از قوانین مربوط به خودروهای خودران

این اقدام شاید مساله برق رسانی خارج از کشور را هم حل کند. چرا که به خودروسازان امکان می دهد که فعالیت های خود را دوباره سازمان دهی کرده و بر روی توسعه فناوری خودرو برقی و طراحی های مبتنی بر برق تمرکز کنند.

[ratings]

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*