خودروهای خودران اوبر

مدیر اجرای شرکت اوبر (Uber) ابراز امیدواری نموده که طی ۱۸ ماه آینده، خودروهای خودران روانۀ بازار شوند. دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی شرکت اوبر اطلاعات بیشتری از طرحهای این شرکت پیرامون محصولات خودران و هوشمند منتشر نموده است.

خسروشاهی با اعلام قدردانی از همکاران خود گفت که یکی از مشکلات عمده بر سر اجرای پروژه خودرو خودران اوبر حل شده است و در آیندهای نزدیک هر فرد میتواند از این خودروهای استفاده نماید. او معتقد است که اولین خودروی خودران این شرکت در آیندهای نزدیک در خیابانها به حرکت در خواهد آمد.

او میگوید: من باور دارم که در ۱۸ ماه آینده، خودرو خودران اوبرا در سطح جاده حرکت خواهد کرد و نه بعنوان یک محصول آزمایشی بلکه بعنوان یک محصول واقعی روانۀ بازار خواهند شد.

اوه مطلب جذاب دیگه
عکسهای رنو کولیوس 2017

 

خودرو خودران

شرکت اوبر خودروهای خودران خود را بر روی تعداد زیادی از جادهها که اغلب در آریزونا قرار داشتند مورد آزمایش قرار داد. خسروشاهی توضیح داد که چگونه این خودروها میتوانند در مسیر مشخص حرکت نمایند و در نهایت کمک شایانی به رانندگان نمایند.

مدیر اجرایی اوبر توضیح داد که چگونه، برای مثال مدل فونیکس (Phoenix) در ۹۵% مواقعی که نقشۀ کاملی در اختیار نیست و یا شرایط آب و هوایی نامساعدی حاکم است، و یا در مواقعی که پارامترهای منفی دیگری وجود دارند، خودرو به همراه راننده به محل ارسال میگردد اما در ۵% از موارد، خودروی هوشمند و خودران ارسال میگردد و این در شرایطی است که همه چیز مناسب باشد ولی با همه این تفاسیر این کاربر است که میتواند انتخاب کند که از خودروی خودران استفاده نماید یا خودروهای معمولی.

اوه مطلب جذاب دیگه
سرمایه گذاری دایملر روی هواپیماهای برقی

او گفت که این ۵% در حال رشد است و با استفاده از الگوریتم¬های این شرکت در مورد رانندگی در شرایط جهان واقعی، این رقم به ۱۰، ۱۵ و حتی ۲۰ درصد نیز خواهدی رسید و طی ۵ سال آینده ما سیستم رانندگان حرفه‌ای و کاملی بر روی مد فونیکس سوار خواهیم کرد.

خسروشاهی اضافه نمود که اوبر بدنبال بازیابی مجدد سیستم رانندگی کامپیوتری خود در هر شهر بوده و او انتظار دارد طی ۱۰ تا ۱۵ سال بعدی این شرکت بتواند خدمات خودروهای خودران را در شهرهای مختلف اجرایی نماید. از او پرسیده شد که یک کودک تازه متولد شده چگونه میتواند رانندگی با اتومبیل را بیاموزد و او با اطمینان خاطر پاسخ داد که به چنین امری باور ندارند.

اوه مطلب جذاب دیگه
شرکت تسلا موتورز از فورد سبقت گرفت

[ratings]

منبع: techcrunch

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*