خانه های آینده احتمالا خود را تعمیر خواهند کرد

تلاش برای ساخت خانه هایی که بتوانند خود را تعمیر کنند. مالکیت خانه در دوران کنونی کار چندان آسانی نیست. چرا که قیمت خانه بالا بوده و تعمیر و نگهداری از آن کارپرهزینه و مستلزم اختصاص وقت است.اما اگرخانه ای داشته باشید که بتواند خود را تعمیر نماید، چه اتفاقی می افتاد؟

خانه آینده

چه اتفاقی می افتاد اگر دیگر نیازی به جایگزینی قطعات ترک خورده، رنگ ­آمیزی بیرون ساختمان و یا ایجاد سوراخ روی دیوارها نبود.

اگر چنین چیزی حقیقت داشته باشد عالی خواهد بود ولی ساخت خانه ­هایی با مصالح زنده در حال انجام است. این خانه­ ها کمتر نیاز به نگهداری خواهند داشت و آسیبی به مواد و مصالح خانه وارد نخواهد گردید.

موسسۀ دارپا (DARPA) که مسئول بخش نوآوری­های ایالات متحده و بررسی فناوری­های جدید این کشور را بر عهده دارد، در سال گذشته طرحی دریافت نمود که منجر به تولید انواع جدید از مصالح ساختمانی زنده می‌شد. این موسسه در کمک به ساخت و اجرای اختراعات رکورددار است و بیشتر به خودروهای اینترنتی و خودران معطوف می­باشد.

اوه مطلب جذاب دیگه
آشپزخانه هوشمند ، چگونه تکنولوژی های جدید زندگی ما را تغییر می دهد

این موسسه به مزایای مواد بیولوژیکی نظیر مرجان، پوست درخت و چرم اشاره دارد. این مواد می­توانند در بسیاری از نقاط رشد کنند، خود را تعمیر نمایند و به محیط اطراف خود پاسخ مناسبی بدهند. بهترین نوع فولاد یا بتنی که در یک آسمان خراش بکار می­روند هم نمی­توانند با چنین موادی رقابت نمایند.

جاستین گالیوان (Justin Gallivan) مدیر برنامۀ دارپا می­گوید: به چیزهایی که در ساخت خانه شما به کار رفته­اند و احتمال پوسیدگی و خرابی آنها وجود دارد توجه کنید – دیوارها، نمای داخلی. آیا راهی وجود دارد که بتوانید آنها را بصورت زنده حفظ نمایید تا بتوانند خود را تعمیر کنند؟

اوه مطلب جذاب دیگه
سونی و رویکرد دوباره به دنیای رباتیک

این موسسه در حال حاضر با یک شرکت به نام اکوتیو (Ecoative) همکاری دارد تا بتوانند قالب­هایی فیزیکی برای سازه­ها درست نمایند. هدف این است که سربازها بتوانند آنها را براحتی حمل کنند و هر جا که نیاز داشتند آنها را سر هم کنند و سرپناهی برای خود درست نمایند.

با استفاده از مواد زنده مانند ستون­های قارچی، خانه­ها بطور طبیعی رشد کرده و به شکل قالب مورد نظر در خواهند آمد. علاوه­براین، دیگر نیاز نخواهد بود تا سربازان مصالح ساختمانی را به نقاط خطرناک حمل کنند و دچار آسیب­های احتمالی گردند.

در نهایت اینکه، گالوین پیش­بینی می­نماید که همانند دانه­هایی که درون محفظۀ خاصی قرار می­گیرند و به همان شکل محفظه رشد می­یابند، بتوان از مصالح ساختمانی نظیر قطعات الوار ۲ در ۴ نیز به همین طریق استفاده نمود.

در بخش­هایی از آسیا، هیچ شناختی در مورد ساختمان­هایی با مصالح زنده وجود ندارد. در برخی از موارد، ریشه­های درخت در سراسر رودخانه حرکت می­کند – این فرآیند ممکن است ۱۵ سال طول کشد – تا بتوانند یک پل زنده را تشکیل دهند تا بتوان از روی آن رد شد. این پل­ها را می­توان در درۀ لیا (Lya) ژاپن و منطقۀ مگالایا (Meghalaya) که منطقه­ای در شمال شرقی هند است یافت.

بنابراین اگر کل خانۀ شما رشد نماید و خود را بازسازی نماید، تعجب نخواهید کرد.

اوه مطلب جذاب دیگه
بازیوارسازی (گیمیفیکیشن) چیست و چگونه میتواند به کسب و کار ها کمک کند؟

به گفتۀ دان دوکتوروف، مدیر ارشد بازاریابی شرکت سایدواک لبز (Sidewalk Labs): ما معتقدیم با ایجاد نوع جدیدی از مکان­ها که در ساخت آنها از فناوری­های پیشرفته و طراحی­ های جدید استفاده می­شود، این امکان وجود خواهد داشت که بتوان به ایجاد نوآوری در مناطق شهری سرعت بخشید.

[ratings]

 

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*