جگوار و لندرور بدنبال استفادۀ بیشتر از خودروهای الکتریکی

با وجود اینکه تعدادی از خودروسازان برنامه ­های خود را معطوف ساخت و توسعۀ موتورهای دیزلی نموده­اند، برخی دیگر از خودروسازها قبل از وقوع بحران در شرکت فولکس واگن، فعالیت­های خود در این زمینه را به نصف کاهش داده­ اند.

شرکت جگوار لندروو قبل از اینکه بحران شرکت فولکس واگن شروع شود به توسعه و گسترش مدل­های جدیدی از موتورهای دیزلی پرداخته و در ادامه همگام با رقبای خود به تکنولوژی جدید متعهد بوده و به سازه­های الکتریکی روی آورده است.

مدیر ارشد جگوار، رالف اسپد، در مورد خودروهای اتوماتیک می­گوید که: خودروسازها تلاش مستمری دارند تا تکنولوژی موتورهای دیزلی مدرن را ترویج نمایند و اضافه نموده که استفاده از این وسایل تجاری در میان گزینه ­های دیگر رو به افزایش است.

به گفته اسپد: در رابطه با انتشار گازهای گلخانه­ای، نحوۀ عملکرد و ذرات منتشر شده در هوا، تکنولوژی استفاده از موتورهای دیزل در مقایسه با موتورهای بنزینی نتایج بهتری در محیط زیست دارند. ساخت آیندۀ بهتر با موتورهای دیزل امکان­پذیر است.

اسپد به وضوح وجه تمایز تکنولوژی موتورهای دیزل قدیمی و جدید را بازگو می­کند و عنوان می­کند که موتورهای دیزل موتورهای به مراتب پاک­تری هستند، هر چند از منظر عمومی ممکن است پس از بروز افتضاح به بار آمده در شرکت فولکس واگن تمایز زیادی بین این دو نوع موتور وجود نداشته باشد.

اوه مطلب جذاب دیگه
تویوتا و گامی بزرگ در زمینه خودروهای هوشمند مرتبط (V2V)

اسپد در مورد خودروهای اتوماتیک می­گوید: “این نوع از نرم ­افزارهای بکار رفته قابل قبول نیستند. متاسفانه، نه تنها فولکس واگن بلکه کل صنعت خودرو از این امر رنج می­برد “.

آیا شرکت مرسدس بنز هم بدنبال شرکت فولکس واگن که استفاده از موتورهای دیزل را متوقف نمود، استفاده از خودروهای مرسدس بنز کلاس C دیزلی را متوقف خواهد نمود؟ جنجال و هیاهوی دیزلی در شرکت فولکس واگن وارد ماه بیستم شده و حال می­توان براحتی اثرات این جنجال در دیگر شرکت­های خودروسازی را نادیده گرفت. همان کاری که مرسدس بنز در آپریل ۲۰۱۷ انجام داد…

مدیر عامل این شرکت با استفاده از موتورهای دیزل بطور همیشگی موافق نیست، او استفاده از نیروی الکتریکی را در آینده­ای نه چندان دور اجتناب­ناپذیر می­داند ولی هنوز معتقد است برای قدم برداشتن در مسیر کاهش انتشار ذارت آلاینده هنوز می­توان به توسعه و بهبود تکنولوژی موتورهای دیزلی پرداخت.

اسپد می­افزاید: در آینده شاهد خودروهای الکتریکی با باتری ­های پاک خواهیم بود و هیچ تکنولوژی دیگری نمی­تواند رهایی از آلودگی را برای ما به ارمغان بیاورد.

اوه مطلب جذاب دیگه
خودروهای خودران اوبر

نظرات مدیر عامل برگرفته از زمان مشخصی است که در آمریکا و خارج از آن از خودروهای دیزلی استفاده می‌شده است. در حالیکه بحران بوجود آمده در شرکت فولکس واگن بر دید استفاده­ کنندگان از موتورهای دیزل تأثیرگذار بوده و در حال حاضر برای شرکت­های مرسدس بنز و فیات تهدیدی به حساب می­آید تا در چنین گردابی نیافتند و تبعات این بحران در سراسر اروپا متفاوت بوده است. یک سری نهاد نظارتی وجود دارد که تحقیقات گسترده­ای در دست دارند و به خودروسازها کمک می­کنند تا از دستگاه­های کمکی برای کنترل انتشار گازهای گلخانه­ای استفاده نمایند و به همین منظور میلیون­ها خودروی تولید شرکت فولکس واگن فراخوان شده­اند تا از این دستگاه­ها استفاده نماید که این امر تأثیر قابل توجهی بر فروش خودروهای دیزلی در اروپا داشته است چرا که هنوز افراد قابل توجهی از غرب و شرق اروپا بدنبال خرید و استفاده از خودروهای دیزلی بوده­اند.

اوضاع همین طور باقی خواهد ماند مگر اینکه نهادهای نظارتی ایالات متحده بخواهند جدیت و اشتیاق شرکت جگوار در استفاده از موتورهای دیزل را به اشتراک بگذارند تا پیشرفتی در این زمینه حاصل گردد. تا زمانی که دولت بدنبال کاهش استفاده از سوخت­های فسیلی برای کاهش ذرات گلخانه­ای باشد استفاده از موتورهای دیزل در ایالات متحده محدودتر خواهد شد و توقف استفاده از این موتورها تا سال ۲۰۱۸ غریب­ الوقوع خواهد بود. شرکت­های مرسدس بنز و بی ­ام ­دبلیو و برخی دیگر از شرکت­های خودروساز اروپایی هنوز هم محصولاتی با موتورهای دیزل عرضه می­کنند و از قانون لغو استفاده از این موتورها که توسط آمریکا وضع شده است طفره می­روند.

اوه مطلب جذاب دیگه
همکاری رنو-نیسان با خودروساز چینی برای تولید خودروهای برقی

شرکت جگوار اخیرا مدل سدان XE خود را با موتور دیزل در آمریکا عرضه نموده که دارای یک موتور توربودیزل ۲ لیتری ۴ سیلندر با ۱۸۰ اسب بخار و ۳۱۸ پوند فوت گشتاور است، در حالیکه مدل­های رنجروور اسپورت و لندروور دیسکاروی دارای موتور توربودیزل ۳ لیتری با ۲۵۴ اسب بخار و ۴۴۳ فوت پوند گشتاور است. مدل جدید رنجروور با نام ولار (Velar) موتوری مشابه با موتور سدان دارد که در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی به مرحلۀ فروش خواهد رسید.

منبع: Autoweek

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*