جگوار در پی حضوری قدرتمند در بازار ماشین های برقی اسپرت

با ارتقا باطری ها و تکنولوژی دیگر بر هیچکس پوشیده نیست ماشین های الکتریکی به سرعت در حال تسخیر بازار هستند.جدیدا اعلام شده که جگوار ، سازنده سوپر اسپورت های لوکس هم در فکر ورود جدی به بازار ماشین های الکتریکیست.  استراتژی شرکت جگوار در حوزه ماشین های الکترونیک شامل محصولات نسل بعدی F-Type هم می شود.

جگوار اف

جگوار اف تایپ با صدای زمخت، ظاهر فوق العاده و موتوری قدرتمند، یک ماشین گرند توریسمو هیجان انگیز است که کمک زیادی به افزایش اعتبار این برند خودروسازی بریتانیایی کرده است. این خودرو اگرچه از نظر میزان فروش هنوز فاصله قابل توجهی با پورشه ۹۱۱ دارد، ولی آن قدر فروش داشته است که سازندگان به فکر تولید نسل دوم آن باشند. مساله مهم این است که نسل دوم اف تایپ یا کاملا به صورت الکترونیکی کار می کند و یا دست کم به صورت هیبریدی یا دو نیرو عرضه خواهد شد.

اوه مطلب جذاب دیگه
لامبورگینی اوروس ، یک شاسی بلند اسپرت

خودرو برقی اسپرت

ایان کالم، مسئول بخش  طراحی شرکت در گفتگو با اتوموتیو نیزو اعلام کرد که این شرکت برنامه ای برای کنار گذاشتن اف تایپ ندارد. او می گوید: «ما در نهایت به سراغ تولید مجموعه ای دیگر از ماشین های اسپورت می رویم. قرار نیست ماشین های اسپرت را کنار بگذاریم.»

کالم هم چنین معتقد است که ماشین های شاسی بلند از نظر عملکرد نمی توانند جایگزین کوپه هایی شوند که به زمین نزدیک تر هستند. او می گوید: «افراد زیادی در جهان هستند که فکر می کنند دوران ماشین های اسپورت به سر رسیده است چرا که به لطف فناوری، این روزها ماشین های شاسی بلند هم به همان سرعت ماشین های اسپورت می توانند یه گوشه را دور بزنند. اما در مورد ماشین های اسپورت یک مساله احساسی وجود دارد که در عملکرد و طراحی آن ها نهفته است.»

اوه مطلب جذاب دیگه
جگوار و لندرور بدنبال استفادۀ بیشتر از خودروهای الکتریکی

هنوز از نظر زمانی مشخص نیست اف تایپ هایی که دوباره طراحی شده اند کی به این سطح می رسند. ولی وقتی این اتفاق رخ دهد، قطعا جگوار این مساله را در نظر می گیرد که کل این مجموعه را الکترونیکی کند. جو ابرهاردت، مدیرعامل جگوار لندروور در آمریکای شمالی می گوید: «هر ماشین تازه ای که بعد از ۲۰۲۰ عرضه شود به نوعی الکتریکی خواهد بود. حال ممکن است تمام الکتریکی باشد، یا قابلیت هیبریدی شدن داشته باشد و یا این که هیبریدی باشد.»

ابرهاردت اعلام نکرده است که برای اف تایپ نسل بعد کدام حالت الکتریکی در نظر گرفته شده است. ولی اخیرا جگوار یک ای تایپ (E-Type) تمام الکتریکی را نمایش داده است. ممکن است تنها همین یک مدل ساخته شده باشد. ولی این قضیه به خوبی نشان می دهد جگوار اف تایپ را به چه مسیری می خواهد وارد کند. در هر صورت، به نظر می رسد می توان انتظار داشت که ماشین های اسپورت نسل بعد جگوار دست کم هیبریدی باشند.

اوه مطلب جذاب دیگه
برخی از قوانین مربوط به خودروهای خودران

[ratings]

منبع: motortrend

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*