تویوتا و گامی بزرگ در زمینه خودروهای هوشمند مرتبط (V2V)

مدل مفهومی ماشین کراون شرکت تویوتا شبکه های V2V را وارد مرحله تازه ای می کند. تویوتا کراون (Crown)، یکی از مدل های شرکت تویوتا ست که از سال ۱۹۵۵ تا به حال به صورت پیوسته تولید می شود. کراون یکی از قدیمی ترین مدل های دنیای خودروسازی است.

تویوتا کراون مفهومی

از سال ۱۹۷۱ که این مدل برای آخرین بار وارد ایالات متحده شد، تا به حال اطلاعات چندانی از این ماشین به دست ما نرسیده است. تویوتا کراون مفهومی به نام کراون کانسپت که به تازگی معرفی شده است تا حدی شباهت زیادی به مدل های دلپذیر تویوتا دارد. این مدل در اصل پانزدهمین نسل کراون است، که تابستان آینده در ژاپن عرضه می شود. بر خلاف تویوتا سنچوری ۱۲ سیلندری، کراون هیچ وقت جایگاه آن چنانی در بین ماشین های تراز اول ژاپن نداشته است. کراون یک ماشین چهاردرب  پیشرفته با ظاهری عالی است که بخشی از آن شبیه لکسوس GS، و بخش دیگری از آن شبیه کمری های نسل قبل است. مهم ترین نکته در مورد کراون کانسپت این است که شامل یک شبکه ارتباطی خودرو به خودرو (V2V) به نام ITS Connect است که به عنوان سیستم حمل و نقل هوشمند عمل می کند.

اوه مطلب جذاب دیگه
جگوار در پی حضوری قدرتمند در بازار ماشین های برقی اسپرت

تویوتا مفهومی

تویوتا از سال ۲۰۱۵ تا به حال، از فناوری V2V و خودرو به زیرساختار (V2I) در بعضی مدل های ژاپنی استفاده کرده است. این سیستم از یک باند رادیویی ۷۶۰ مگاهرتزی برای برقراری ارتباط با حسگرهای جاده ای و هم چنین دیگر خودروهای تویوتا مجهز به این سیستم استفاده می شود . این سیستم با سیستم car to X که در مدل های کلاس E شرکت بنز استفاده می شود فرق دارد. ولی تویوتا از این هم جلوتر رفته است  و سیستم کنترل سرعت سازگار پذیر خود را به فرآیند شتاب و ترمز اصلی خود خودرو اضافه کرده است. این سیستم در هنگام ترافیک می تواند راننده ها را از وقوع تصادف آگاه کند، تغییر علامت های ترافیک ها و وضعیت خطرناک ماشین های اطراف را هم به راننده خبر می دهد. به جز چند اشاره کلی به فرآیند کمک به بهبود جریان ترافیک و شناسایی ماشین های اطراف برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، تویوتا هنوز دقیقا مشخص نکرده است کراون نسل بعدی چه ویژگی های دیگری دارد. البته این شرکت اعلام کرد که این مدل می تواند بعضی از مشکلات اجتماعی را حل کند!!. در هر صورت، به نظر می رسد تویوتا این بار قطعات کامپیوتری و حسگرهای بدون سیم زیادی در ماشین های خود کار گذاشته و بالاخره وارد این مسیر شده است. 

اوه مطلب جذاب دیگه
همکاری رنو-نیسان با خودروساز چینی برای تولید خودروهای برقی

[ratings]

منبع: caranddriver

دیدگاه (1)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*