تور چین ، دیدنی ها و دیوار های شهر امپراتوری میانه

کشور چین ممکن است یک دیوار بزرگ تاریخی داشته باشد، اما دیوار های بزرگ زیاد دیگری هم دارد. دیوار های دفاعی نظامی برای مدت طولانی در تاریخ پر تلاطم چین از ویژگی های مهم معماری این کشور محسوب می شده اند. امروزه، برخی از این دیوار ها وجود دارند و دیدن دیوار های بزرگ راهی شگفت انگیز برای دیدن شهر های دورتر از پکن در تور چین است.

مردمان امپراتوری های مینگ (۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴) و کینگ (۱۶۴۴ تا ۱۹۱۱) سازندگان دیوارهای چین بودند. بسیاری از ویژگی های دیوار چین – مانند دروازه ها، بلوک ها و برج ها مدیون این دوره از تاریخ می باشند. در تور چین دیدن این دیوار ها و بناهای تاریخی کم لطق تر از دیدار از دیوار بزرگ چین نیست.

دیدنی های چین باستان

استحکامات فوق العاده در پینگ یایو، یکی از قابل توجه ترین دیوارهای چین

پینگ یائو- سالم ترین دیوار باقی مانده تاریخی چین

با آنکه پینگ یائو دیگر یک جواهر مخفی نست، اما همچنان یک مثال ارزشمند از دیوار های تاریخی به شمار می رود. پینگ یائو که امروزه یکی از مقاصد توریستی مهم محسوب می شود، یکی از مکان های دلپذیر برای بازدید می باشد: دیوار های آجری خاکستری که تخت خواب های کانگ را مخفی می کند، گوشت گوساله خشک و خوشمزه که در رستوران های محلی عرضه می شود و بوی زغال، مهم ترین جنبه های صنعتی استان شانژن را تشکییل می دهند.

پینگیائو با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ نفر، نسبت به استاندارد های چین کوچک محسوب می شود و به راحتی می توان شهر را بازدید کرد. بیدار ماندن در شب در مدت یک هفته اقامت در این شهر بهترین راه برای دور ماندن از ازدحام روز است. دقیقا در طول شب و ابتدای صبح است که می توانید واقعیت دلپذیر شهر را ببینید، حسی که در هیچ جای دیگر تجربه اش نکرده اید.

دیوارهای مینگ یایو در دوران سلسله مینگ بازسازی شدند.

دیوار ها

دیوار های پینگ یائو در ابتدا با تکه تکه کردن زمین قبل از بنا کردن آجر ها ساخته شد، در حول و حوش سال ۱۳۷۰ و در شرروع دوره امپراتوری طولانی مینگ. هنوز بخش هایی از این دیوار وجود دارد که شما می توانید متد اصلی به کار رفته در ساخت دیوار را ببینید. دیوار ها به شکل لاکپشت ساخته شده اند، در حالی که برج های بزرگ نشان دهنده سر و دم در دو انتهای شمالی و جنوبی می باشند، و برج های چندگانه کوچکتر در غرب و شرق نشان دهنده پاهای لاک پشت هستند.

در تور چین می توانید از دروازه شمالی به دروازه جنوبی که به فاصله ۳ کیلومتر از هم هستند بر روی دیوار قدم بزنید و از خندق فوق العاده ای کهه در دو طرف دیوار ساخته است دیدن کنید. با دیدن شهر فرنگ ها و تصاویر موجود در هر برج مراقبت می توانید صحنه هایی از پینگ یائوی قدیم را بینید.

اوه مطلب جذاب دیگه
تور بنگلادش ، سرشار از زیبایی های طبیعی

دیدنی های چین

دیوار ژیان، محلی مناسب برای قدم زدن یا دوچرخه سواری

ژیان- کامل ترین دیوار های شهری چین

ژیان Xi’an که هم اکنون سی امین سالگرد ثبت در یونسکو را جشن می گیرد، همیشه یک شهر مهم بوده است. این شهر از این جهت که پایتخت ۴ امپراتوری قدیمی بوده است بسیار مهم است. همچنین از این جهت که شروع راه ابریشم از این شهر آغاز می شود، این شهر محل تقاطع فرهنگ ها ی گوناگون قدیمی است.

امروزه، چون شهر خانه ارتش جنگجویان تراکوتا می باشد، مهم ترین مقصد توریستی در چین است. بخش مسلمان حوالی برج قدیمی به دلیل غذاهای متنوع خوشمزه و فعالیت هایش معروف است. بوی غذاهای سرخ شده، بعد از ظهر های خنک، بوی غذاهای متنوع در هوا، و کایت های مردم محلی که به آسمان رفته است از جلوه های مهم شهر است.

دیوار ها

دیوار مربعی ژیان یکی از کامل ترین دیوار های تاریخی باقیمانده و یکی از بزرگترین سیستم های دفاعی باقی مانده در جهان می باشد. این دیوار در زمان امپراتور اول مینگ ، ژو یوانژانگ ساخته شد و پایه این بنا بر روی زمین و بر روی آهک و باقی مانده عصاره برنج ساخته شده است که آن را بسیار مقاوم کرده است. دیواری که امروزه دیده می شود نتیجه ساخت و ساز امپراتوری کینگ است.

دیوار غیر قابل نفوذ ۱۲ متر ارتفاع دارد و بر روی دیوار فضای بسیار مناسبی برای قدم زدن به طول ۱۴ کیلومتر وجود دارد. حتی در روز های شلوغ می تواند تعداد بسیاری از مردم را در خود جای دهد، بسیاری از مردم نمی توانند کل راه را بروند و ترجیح می دهند در یکی از ۱۸ دروازه خارج شوند از مسیر. اگر می خواهید کل مسیر را راه بروید، مطمئن شوید که مقدار کافی آب همراه خود همراه برده اید- سایه کمی در طول مسیر وجود دارد.

نانجینگ- دیواره ساخته شده در دوره مینگ در چین

نانجینگ آثار تاریخی بیشماری را در خود جای داده است که همین موضوع این شهر را به یک مکان دیدنی تبدیل کرده است. نام ایین شهر از “پایتخت جنوبی” می آید، بر خلاف “پایتخت شمالی” که معنی نام بیجینگ است. هنوز تعداد زیادی از چینی های خارجی اینجا را پایتخت به حق چین می دانند.

با داشتن موقعیت نزدیکی به رود یانگ تزه، این شهر قابلیت دسترسی به نقاط داخلی چین را دارد که همین موضوع اهمیت استراتژیک به شهر داده است. ساخت کانال بزرگ ۱۸۰۰ کیلومتری که خاک های حاصلخیز جنوب را به زمین های نه چندان حاصلخیز شمال وصل می کند، بر اهمیت اقتصادی این شهرر افزوده است. امروزه این شهر به دلیل وجود خیابان های پر درخت و ساختمان های باقی مانده از امپراتوری مینگ شهری زیبا می باشد. در مقابل ساختمان یادبود قتل عام نانجینگ- که مربوط به زمان فتح شهر توسط ژاپنی ها در سال ۱۹۳۷ دانسته می شود- هشداری در مورد جنابات جنگی می دهد.

اوه مطلب جذاب دیگه
سفر هوایی سریع با هواپیمای مافوق صوت ، رویایی که به تحقق نزدیک می شود

دیدنی های نانجینگ چین

دیوار ها

در حالی که شواهد نشان می دهد اولین دیوار ها نزدیک به ۲۵۰۰ سال قبل ساخته شده است، اما تحت امپراتوری یوانژانگ بود که دیوار های شهر به طور صحیح گسترش یافتند و مستحکم شدند و ۲۱ سال طول کشید تا با کمک ۲۰۰۰۰۰ نفر نیروی کار این پروژه تمام شود. ساختمان اصلی که از صخره قرمز ساخته شده است هنوز در قسمت غربی شهر قابل مشاهده است. این دیوار همچنین اهمیت فرهنگی نیز دارد به دلیل نوشته های روی آجر ها که به این ترتیب کیفیت بنا را تضمین کنند.

برخلاف دیوار های ژیان یا پینگ یائو، دیوار های نانجینگ به شکل مربع یکنواخت ساخته نشده است، بلکه از خط دفاعی طبیعی رودخانه های شهر، دریاچه ها و کوهها برای ساخت شکل های هندسی بهره گرفته است. با راه رفتن بر روی تعدادی از بخش های دیوار، می توانید راحت ترین دسترسی را به دریاچه ژوانوو داشته باشید. این قسمت، سالم ترین قسمت باقی مانده است که در آن می توانید تصاویر و مناظر بدیعی از دریاچه و همچنین کوه زیجین را که شهر مادری اولین رئیس جمهور چین، سون ساتسن است را ببینید.

در پس زمینه جنگل های مه الود سبز و با ساختمان های زیبا بر روی راه پله های رودخانه توو، فنگ هوانگ مکانی دل انگیز برای گذراندن یک یا دو روز می باشد. کوچه های تو در تو که در دو طرف آنها مغازه های سنتی وجود دارد و معابدی برای اسکان افراد، ما را به پل های چوبی باریک و پله های سنگی می رساند که از روی رودخانه عبور می کنند.

با وجود حمله و یورش گروه های گردشگری- که در فصل های پر مسافر بسیار شلوغ می شود- شهر توانسته است که بافت معماری سنتی خود را حفظ کند. با گذر از خیابان ها و گم شدن در کوچه پس کوچه های شهر می توان تصور کرد که این شهر قبل از اینکه توریست ها آن را کشف کنند چگونه بوده است.

مانند بسیاری از نقاط و شهر های دیدنی و شلوغ چین، بیدار ماندن در شب می تواند ما را از شلوغی رهایی دهد. با از بین رفتن شلوغی روز، می تواند خیابان های روشن و زیبایی های شهر را دید که شامل موش های بامبو، قورباغه ، مار و سوسمار آبی در مغازه های شمال پل هونگ می شود.

فنگ هوانگ

فنگ هوانگ خودش بخشی از دیوار های باز سازی شده شهر مینگ را که از کنار رودخانه عبور می کند را در خود جای داده است که دیوار بزرگ میائوجینگ است (دیوار بزرگ امپراتوری میائو). این دیوار که اغلب به نام “دیوار بزرگ جنوبی” شناخته می شود، در اطراف شهر و ۱۳ کیلومتری غرب فنگ هوانگ قرار دارد.

اوه مطلب جذاب دیگه
آداب و رسوم عجیب عروسی در نقاط مختلف دنیا

فنگ هوانگ یک شهر مرزی بوده است که مرز بین تمدن هان از چین و میائو، توجیا و دونگ در جنوب غرب را تشکیل می داده است. دیوار در ۱۵۵۴ و در زمان امپراتوری مینگ ساخته شد تا بتواند در مقابل میائو از شهر دفاع کند. این دیوار در زمان فرمانروایان کینگ باز سازی شد که به دنبال تقویت خود با متحد کردن اقلیت های جنوبی چین بودند.

امروزه تنها بخشی از این دیوار بازسازی شده است و در تور چین در  دسترس قرار دارد، اما همچنان زیبایی خود را دارد و مناظر جالبی از طبیعت اطراف شهر را به بیننده می دهد.

 

لینهای

شهر کوچک لینهای از دید اکثر توریست ها و تورهای چین دور مانده است. این شهر در میان تپه های پر از بامبوی ژیجیانگ جنوبی قرار گرفته است و دارای ایستگاه قطار پر سرعت است که دسترسی به شانگهای و استانهادی جنوب غربی چین را تسهیل می کند.

شهر بسیار فشرده است و به سادگی می توان کل شهر را با پای پیاده گشت. بخش بزرگی از شهر را مغازه های چوبی باز سازی نشده قدیمی تشکیل می دهد. در انتهای جنوبی شهر، تپه های چوبی جینشان معبد های قدیمی و بتکده های سنگی را پنهان می کند. شما در تور چین با بالا رفتن از یکی از این بت کده ها می توانید مناظر فوق العاده ای از شهر و کوههای اطراف آن را ببینید. در میدان مرکزی لینهای در غروب می توانید زوج هایی را ببینید که می رقصند، مردان میانسال را ببینید که مشغول فرفره بازی هستند و موزیسین ها و خوانندگانی را می بینید که با صدای بلند برای مردم در حال اجرا هستند.

لینهای هم یکی از دیوار های بزرگ چین را در خود جای داده است که “دیوار بزرگ چین” نامیده می شودکه امروزه ۶ کیلومتر از طول غربی شهر را پوشش می دهد. برای اولین بار در جین شرقی (۳۱۷ تا ۴۲۰) ساخته شد و حین امپراتوری های سوئی و تانگ (۵۸۱ تا ۹۰۷) گسترش پیدا کرد، در دهه ۱۹۹۰ هم باز سازی شد.

این دیوار در کنار رود لیانگ جیانگ و با کمک کوههای اطراف به عنوان سپر طبیعی ساخته شده است و نه تنها از شهر در برابر تهاجمات محافظت می کند، بلکه در برابر سیل نیز محافظ شهر می باشد. می توانید بر روی دیوار از سمت شمال دروازه لانشنگ که ۱۹۸ پله دارد وارد شوید یا دروازه سهل الوصول تر انتهای جنوبی. با چند ساعت پیاده روی می توانید کل دیوار را ببینید، قسمت هایی از دیوار شیب بسیار تندی دارند.

[ratings]

 

منبع: lonelyplanet

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*