تور ویتنام ، کشور آسیایی شگفت انگیز

ویتنام کشور آسیایی شگفت انگیز و به سرعت در حال پیشرفت که پیش از زیاد شدن محبوبیت آن باید از آن بازدید نمایید

فرض کنیم دنبال مقصدی غیرمعمولی داشته باشید، کشوری که در آن بدون مشکل می خواهید یک ماجراجویی را تجربه نمایید. ویتنام ممکن است کشوری مناسب برای این هدف باشد.  ما  تور ویتنام را برای این منظور پیشنهاد می دهیم.

در این کشور در جنوب شرقی آسیا که بیش از ۲۰۰۰ مایل دور خط ساحل قرار گرفته است، جاذبه نهفته است. من و همکارم این کشور را برای یک مسافرت طولانی انتخاب کردیم تا تصاویر بی نظیر از آسمان، جنگل ها و سواحل و سواحل جنگلی را مشاهده کنیم. زمانی که به این کشور رسیدیم چیزی بیشتر از حد تصور خود زیبایی و پیچیدگی در تور ویتنام مشاهده کردیم. این کشور رسماً کمونیستی است اما به نظر می رشد که از بند کاپیتالیسم آزاد شده است. این کشور ۹۲ میلیون نفر جمعیت دارد که در کشوری به اندازه ی نیومکزیکو زندگی می کنند اما در صلح و آرامش زندگی می کنند. غذا نیز بهتر از آن چیزی بود که تصور کرده بودیم.

توریست ها این فرصت را غنیمت شمرده اند. تعداد افراد خارجی که به ویتنام می آیند نسبت به دهه ی گذشته رشد دو برابری داشته است و در سال ۲۰۱۷ پیش بینی می شود که بیشترین میزان بازدید از این کشور صورت گیرد. این یک توفیق اجباری است. بسیاری از هزاران توریست که در خلیج ها لانگ با قایق به گردش می پردازند هر روزه در این آب های زیبا زباله می اندازند. محل های استارباکس، همان کافه های سنتی ویتنامی هستند.

این کشور هنوز مانند کشورهای دیگر مانند تایلند با سیل جمعیت مواجه نشده است. اما به واسطه ی آشپزی باور نکردنی—و مناظر بی نظری مانند این—به نظر نمی رسد که این وضعیت زیاد دوام بیاورد.

ساپا ویتنام

ساپا، شمال غربی ویتنام

ساپا که به اندازه ی پرتاب سنگ با مرز چین فاصله دارد یک شهر توریستی شورشی است. قوانین سست ساختمان سازی و رشد در حال افزایش به بخش های اعظم این شهر حس شهری با ساختمان سازی ضعیف می بخشد. اما زمانی که وارد حومه ی شهر می شوید—که بهتر است به همراه یک راهنما سفر کنید—دره ها و تپه های شالیزار شما را از مشاهده ی این منظره ی آرام تشویق می کنند. مراقب باشید: مسیر هر چقدر هم که دور باشد امن تر از سوار شدن موتور است.

دریاچه ویتنام

دریاچه ی هوان کییم در هانویی

هوان کییم پنجره ای نادر به سمت فضا و آرامش قلب را از شهری قدیمی کندو مانند ارائه می کند. نام این دریاچه به معنای «دریاچه ی شمشیر بازگشته» است که از یک افسانه در خصوص امپراطور ویتنامی گرفته شده است که چینی ها را با شمشیری جادویی شکست داد و سپس آن شمشیر را به خدای لاک پشت که در این دریاچه زندگی می کرد بازگرداند.این دریاچه از دیدنی های تور ویتنام است.

تور ویتنام

خلیج ها لانگ، استان کوانگ نینه

۱۶۰۰ کارست آهک در خلیج ها لانگ یک منظره ی منحصر به فرد روی کره ی زمین است. آب های خلیج تونکین، لبه های تیز صخره ها و چمنزارهای پرآبی که در هر جزیره روییده اند همگی دست به دست هم می دهند تا منظره ی زیبایی را ایجاد نمایند که به سختی متناهی باشد. لبه های کراست ها به گونه ای از سطح آب بالا می آید که سکونت در آن میسر نیست و در نتیجه برای تاریخ بکر باقی می مانند. آلودگی ایجاد شده توسط توریست ها یک مسئله ی جدی است اما تورهای دوستدار محیط زیست به تدریج در حال ظهور هستند.

مرکز ویتنام هوی آن

شهر باستانی هوی آن، بخش مرکز ویتنام

هوی آن در سرتاسر تاریخ خود یک قطب تجاری بوده است که تاجران آسیایی را جذب می کرده است. این شهر در اواخر قرن ۱۸ در زمان نزاع سیاسی و زمانی دریاچه لجن گرفته دسترسی به دریا را غیرممکن ساخت، تغییر کرد. این شهر را به مردابی تبدیل کرد که تفریحات فرعی داشت و آن را برای بسیاری از نیروهای نظامی هدف قرار نمی داد و این کار ویتنام را در قرن بیستم زیر و رو کرد. ترکیب جذابیت و کلان شهری در معماری تاریخی هوی آن امروزه بازدیدکنندگانی را از سرتاسر جهان به ویتنام می کشاند. کلاس های آشپزی و خیاطی نیز بسیار عالی هستند.

آبشار در ویتنام

آبشار بان گیوک، استان کائو بانگ

این آبشارها بیش از ۱۰ فوت ارتفاع دارند که به سختی به دو سوم ارتفاع نیاگارا می رسند. اما این آبشار حدود ۱۰۰۰ فوت پهنه دارد و در راستای مرز چین امتداد می یابد و آن را به عریض ترین—و شاید مهم ترین آبشار سیاسی—این کشور تبدیل می کند.

هانوی ویتنام

هانوی ، پایتخت ویتنام

قدم زدن، محدود شدن و سرزنده بودن، پایتخت ویتنام را از پیاده روی به سمت ورزش کردن پیش می برد. اگر بتوانید از مسیر یک اسکوتر سوار که به دست انداز یا چراغ راهنمایی اهمیتی نمی دهد کنار بروید، تصاویر جذاب بیشماری را از زندگی روزمره و برخی از بهترین غذاهای خیابانی در آسیا را خواهید یافت.

ساحل ویتنام

 

ساحل آن بنگ، استان کوانگ نام

نگاه کردن به ویتنام بدون اینکه ساختمان، قایق، افراد یا موتورسیکلت مشاهده کنید، خود یک چالش واقعی است. دریای شرق ویتنام به سمت بی نهایت امتداد می یابد و فضا و جو مناسبی برای شنای آرام یا چرت کنار ساحل در تور ویتنام ارائه می کند.

تور ویتنام

محوطه ی امپراطوری هیو، هیو

آخرین امپراطوران ویتنام تخت خود را در قرن ۱۹ و با هدف پروش وحدت ملی به هیو انتقال دادند. اگرچه در نهایت نتوانستند بر استعمارگرایی فرانسه پایان دهند، اما تلاش آنها ستودنی بود. بخش های زیادی از شهر در جنگ هیو در سال ۱۹۶۸ ویران شد اما آنچه باقی ماند و آنچه بازسازی شده است منظره ی جذابی را از ویرانه های ثروتمندان و افراد مشهور سال ۱۸۰۲ به نمایش می گذارد.

قهوه تور ویتنام

قهوه

استعمارگرایی فرانسه قهوه را به ویتنام آورد اما در این سال ها این کشور مهر ماندگار خود را بر روی این محصول زد. قهوه ی ویتنامی با مزه ی تیز و رنگ تیره و طعم تلخ کاسنی به صورت سنتی از شیر شیرین و غلیظ شده استفاده می کند. انواع جذاب تر این قهوه ماست، میوه یا حتی تخم مرغ را به شیوه ای منحصر به فرد ترکیب می کنند. جای تعجب است که قهوه ی غربی به جای هر چیز دیگری به ویتنام حمله کرده است.

تور ویتنام

مقبره ی تو دوک نزدیک شهر هیو

مقبره های امپراطوران انگوین که در تپه های حوالی شهر امپراطوری هیو ساخته شده اند، بخش های برابر دیدنی و آثار غم انگیز یک آرزوی دست نایافته هستند. امپراطور تو دوک مالیات های سنگینی را برای ساخت مقبره خود دریافت کرد و همین کار منجر به ایجاد شورش علیه فرمانروایی وی شد. زمانی که با شکست مواجه شد زندگی در مقبره را آغاز کرد. مطلب کنایه آمیز این است که وی حتی در این مکان نیز دفن نشده است بلکه در مکانی نامعین نزدیک این مقبره دفن شده است. برای مخفی نگه داشتن محل دفن، ۲۰۰ کارگری که مقبره ی اصلی تو دوک را ساخته بودند پس از تمام شدن کارشان کشته شدند.

معبد تیین مو نزدیک شهر هیو

برج ۷ طبقه ی داخل این معبد، «بتکده ی بانوی آسمانی» نامیده می شود. سرزمین ها و ساختمان های اطراف مجموعه ای بی نظری از درختان بون سای را ارائه می کنند، در حالی که محل معبد چشم انداز بی نظیری از رود پرفیوم تقدیم می کند.

کلیسای نوتردام ویتنام

قصرهای سلطنتی کلیسای نوتردام سایجون در تور ویتنام، شهر هو چی مینه

میراث استعماری استعمارگرایی بر خلاف قهوه، استقلال ویتنام را پژمرد. کلیساهای جذابی مانند این کلیسا ممکن است بیشترین نقش را در ماندگاری این کشور داشته باشند. کلیسای سایجون که از آجر فرانسوی وارداتی ساخته شده است منزلت و آرامشی را به خیابان های پر تنش شهر هو چی مینه می بخشد.

[ratings]

منبع: thrillist.com

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*