آزمایش موفقیت آمیز بزرگترین هواپیما جهان

بزرگترین هواپیما جهان آزمایش موتور خود را با موفقیت پشت سر گذاشت.این هواپیمای غول پیکر که استراتولانچ (Stratolaunch) یه قدم به پرواز نزدیک تر شد.

استراتولانچ بالاخره آشیانه (عظیم) خود را رها کرد و برای آزمایش ها آماده شد. این هفته اولین آزمایش تکمیل شد. هر شش موتور توربوفن بزرگ و سریع این هوایپما روشن شده و مورد آزمایش قرار گرفتند.

موتور جت هواپیما

این مرحله آزمایشی شامل سه فاز بود. ابتدا، آن ها از یک منبع قدرت مکمل برای شارژ موتورها استفاده کردند، از این مرحله به عنوان «موتور خشک» نام می برند. دوم، با وارد کردن سوخت به موتور وارد مرحله «موتور خیس» شدند. در نهایت، هر موتور را به صورت انفرادی روشن کرده و مورد آزمایش قرار دادند تا مطمئن شوند که احتمال کم کاری آن ها وجود دارد یا خیر. همه موتورها به همان نحوی عمل کردند که انتظار می رفت.

اوه مطلب جذاب دیگه
سفر هوایی سریع با هواپیمای مافوق صوت ، رویایی که به تحقق نزدیک می شود

شرکت سازنده این هواپیما در سال ۲۰۱۱ توسط پل آلن بنیان گذاری شد. او به دنبال این بود که با هزینه ای کم، امکان دسترسی به فضا را فراهم کند. پروژه اصلی او یعنی هواپیما استراتولانچ (که به حدی بزرگ است که دو بدنه متفاوت دارد) به تاخیر افتاد. برنامه اولین پرواز بزرگ ترین هواپیما جهان در اصل برای ۲۰۱۶ در نظر گرفته شده بود. ولی حال به نظر می رسد  پروژه با حداقل چندین سال تاخیر انجام خواهد شد . سال گذشته، استراتولانچ اعلام کرد که با شرکت اربیتال ATK وارد همکاری شده تا موفق شود موشک پگاسوس XL را وارد مدار کند. هدف آن ها این است که انعطاف پذیری مورد نیاز را در اختیار مشتریان  مختلف شخصی و تجاری قرار دهند. نورترا گرومان این هفته اعلام کرد که مالکیت اربیتال ATK را خریداری کرده است. معلوم نیست توافقی که بین دو شرکت صورت گرفته بود به چه نحوی بر روی این قرارداد اثر می گذارد.

اوه مطلب جذاب دیگه
الون ماسک : انسانها در یک موقعیت شبیه سازی شده زندگی می کنند

[ratings]

منبع: Endgadget

دیدگاه (1)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*