برنامه گوگل برای ذخیره سازی انرژی با استفاده از نمک

آلفابت به عنوان شرکت مالک گوگل، برنامه ای برای ذخیره سازی انرژی ای که در صورت ذخیره نکردن از بین خواهد رفت دارد- و این برنامه نیاز به مقادیر زیادی نمک و مواد ضد یخ زدگی دارد.

 

این برنامه که “مالتا” نام دارد، پتانسیل این را دارد که از باتری های یون- لیتیمی دوام بیشتری داشته باشد و مطابق با گزارش بلومبرگ در روز دوشنبه، از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر باشد. بازار انرژی های تجدید پذیر تا سال ۲۰۲۴ شاهد ۴۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد بود.

برنامه ای که توسط آزمایش های سری گوگل تدوین شده است، سابقه طولانی ای در حل مسائل بزرگ جهانی دارد. تلاش های این آزمایشگاه شامل ماشین های خودران و پروژه لون (Loon) می شود که با استفاده از بالن های هواشناسی اتصال اینترنت را برای مناطق دور افتاده فراهم می اورد.

این سیستم می تواند شامل جذب و ذخیره انرژی با نمک به شکل انرژی الکتریکی و تبدیل آن به جریان هوای سرد و گرم باشد. هوای گرم دمای نمک را بالا می برد، در حالی که هوای سرد ماده ضد یخ را سرد می کند. از انجا که نمک خیلی خوب می تواند دمایش را حفظ کند، طبق گزارش بلومبرگ، سیستم می تواند برای ساعت های متمادی، حتی روزها، انرژی را ذخیره کند.

 

[ratings]

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*