برخی از قوانین مربوط به خودروهای خودران

واحد مسئول در بخش وسایل نقلیه DMV برای اینکه خودروهای خودران بتوانند از آزمایشات عبور کرده و به تولید انبوه برسند، قوانینی تنظیم نموده که و بشدت در این زمینه جانب احتیاط را گرفته است.

کالیفرنیا یکی از چندین ایالتی است که اجازه می­دهد تا خودروسازان، تکنولوژی­ ها خود را در جاده­ های عمومی آزمایش نمایند و در مورد کسانی که چنین تست­ هایی انجام نمی­دهند بشدت سخت­ گیر است. با این­حال تا وقتی این خودروها در دسترس عموم مردم قرار گیرد ،  DMV قصد دارد تا کمی دست و پنجه نرم کند.

در حال حاضر فرمانداری کالیفرنیا مجموعه­ ای از قوانین پیشنهادی خود را ارائه نموده که وسایل نقلیۀ خودران برای عموم مردم قابل دسترس سازد. این خودروها هنوز در معرض تست واقعی قرار نگرفته­ اند و در سال آینده دو کارگاه عمومی برگزار خواهد شد تا اطلاعات در خدمت عموم قرار بگیرد.

اوه مطلب جذاب دیگه
بررسی: تویوتا کرولا 2017 ، سریع، کارآمد و مطمئن

برخی از مقررات استفاده از این خودروها را منوط به داشتن یک مجوز اضافی نه تنها از سوی سازندۀ خودرو بلکه از سوی یک نهاد ثالث می­داند. یک “گواهینامۀ خودروهای خودران” ارائه خواهد شد و دارندۀ این گواهی باید با خودروی خود در جاده رانندگی کند. به همین منظور کالیفرنیا به وسایل نقلیۀ مستقل از انسان نیاز دارد تا بتواند کنترل فیزیک آن را مانند یک فرمان در دست داشته باشد.

شاید شگفت ­انگیزترین جای این قضیه این است که ایالت کالیفرنیا اجازه نمی­ دهد تا عموم مردم بتوانند خودروی خودران خودشان را بفروشند. برای تولیدکنندگان مورد تأیید، در ابتدا یک مجوز سه ساله اعطا می­گردد. بعنوان یک شرط موقتی، خودروهای خودران تنها می­توانند توسط تولیدکننده اداره شوند و بصورت عمومی در دسترس مردم قرار داده نشوند.

اوه مطلب جذاب دیگه
مقایسه مازراتی لوانته و پورشه کاین

واضح است که DMV نگران بحث امنیت است. چون این خودروها در حال حاضر عملکرد خوبی دارند نمی­ تواند دلیل آن باشد که همه چیز به اندازۀ کافی مناسب و در دسترس است. این سازمان خواستار گزارش­های ماهانه از سوی خودروسازان است و همچنین بدنبال امنیت سایبری شدید برای جلوگیری از استفاده ­های غیرمجاز از این وسایل نقلیه می­باشد.

در نهایت اینکه ممکن است در صورت ایمن بودن این خودروها این قوانین تقلیل یابند اما برای چندین سال اول ممکن است بعد از عمومی شدن این خودروها قوانین دچار تغییراتی شوند.

منبع: cnet

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*