۴K یک وضوح تصویری استاندارد در فیلم‌برداری و کارت گرافیک رایانه است. تعداد پیکسل‌های فرمت ۴کی چهار برابر فرمت فول اچ‌دی Full HD است. در اینجا به بررسی مختصر این تکنولوژی در صنعت بازی های ویدیویی می پردازیم. 

بازی ۴K

همچون هر مورد دیگر با قابلیت  ۴K ، از تلویزیون گرفته تا تلفن های هوشمند ، ۴K به وضوح تصویر بالا در حدود ۳,۸۴۰ x 2,160 پیکسلی  اشاره دارد .  ۴k در کل به شما وضوح۸,۲۹۴,۴۰۰ پیکسلی را می دهد . در صورتی که سیستمی را براه انداخته اید که آن ۸میلیون پیکسل را منتشر می کند و صفحه نمایش شما می تواند آنها را نمایش دهد ، به شما تبریک می گوییم : شما به حرکت انقلابی ۴K پیوسته اید.

اوه مطلب جذاب دیگه
تجارت الکترونیک شغل های مختلف را از بین نمی برد، آن ها را متمرکز می کند.

امروزه به شکل روز افزونی ۴K بر حسب محتوای TV (تلویزیون) و ویدئویی تبدیل به استاندارد شده اند ، ولی هنوز در مورد بازی ۴K به این مرحله نرسیده ایم . جدیدترین و گران ترین کنسول ها (و لوازم بازی PC)  می توانند بازی ۴K را پشتیبانی کنند. ولی از نظر بسیاری از بازیکنان و گیمر های حرفه ای هنوز این بازی ها چندان ارزشی ندارند ،همان گونه که چند سال پیش فیلم های ۴K در تلویزیون بی ارزش بودند .

بازی 4K

بخاطر داشته باشید که تعداد فریم ها و کیفیت تصویر در بازی ها از اهمیت فراوانی برخوردار هستند و با پردازش زیادی که در پشت صفحه صورت می گیرد ، انتشار ۸,۲۹۴,۴۰۰ پیکسل چندین بار در هر ثانیه ، کار بزرگی است .

اوه مطلب جذاب دیگه
چگونه کامپیوتر مخصوص بازی 4K ایکس باکس OneX مایکروسافت و پلی استیشن 4Pro سونی را شکست می دهد ؟

خواه بازیکنان درباره بازی ۴K محافظه کارانه عمل کنند و یا خیر ، خوشبختانه ۴kارزش این هزینه را دارد . به عنوان مثال مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که بازی ساختمانی ساخت –جهان Minecraft ، ۴Kرا تقویت کرده و کمی پرداخت بصری بیشتری صورت داده ولی بسیاری از طرفداران ، بخاطر از دست رفتن حالت اصیل سریع العمل بازی ها افسوس می خورند.

بازی 4K جدید

در هر صورت به نظر می رسد بازی های ۴K آینده بازی های ویدیویی باشد، هرچند هنوز پیشرفت های بیشتری برای پردازش و پیاده سازی این تکنولوژی روی بازی های ویدیویی نیاز است.

 

[ratings]

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*