بررسی بازی قارچ خور جدید ادیسه سوپر ماریو

اگر از طرفداران دو آتشه بازی های قدیمی سوپر ماریو شرکت نینتندو یا اسم مصطلح آن در ایران یعنی قارچ خور هستید، ادیسه سوپر ماریو چالش های مختلفی دارد که می تواند شما را راضی کند.

قارچ خور جدید

اگر دوستدار عناوین جدیدتر مثل سوپر ماریو گلکسی یا سانشاین هستید، سازوکارهای بازی های ماجراجویی تازه و مفاهیمی که در آن بازی ها وجود داشت، برای شما به نمادین ترین عناصر این بازی تبدیل می شوند. کوتاه این که ادیسه، عنوان تازه نینتندو که در راه است برای هر سلیقه ای چیزی برای عرضه دارد. از بسیاری جهت، بازی شبیه مجموعه ای از بهترین ویژگی های بازی ماریو است. ولی باید اذعان کرد که با یک تجربه اساسا نو طرف هستیم که با ابزارها و ماجراجویی های تازه شما را مجذوب خود می کند.

سوپر ماریو بازی جدید

طی نسخه آزمایشی یا دمویی که از قارچ خور جدید ادیسه سوپر ماریو عرضه شد، ما موفق شدیم دو مرحله را بازی کنیم: امپراطوری صرف ناهار و امپراطوری کنار دریا. هر دو از نظر بصری متمایز هستند و نوعی زیبایی درخشان و جذاب را عرضه می کنند. از سطوح سختی که در مرحله امپراطوری صرف نهار از آب نبات درست شد بود تا آب های زلال اقیانوس مرحله امپراطوری کنار دریا، سخت ترین کار این بود شیفته این شکوه و جلال این بازی جدید نشد.

اوه مطلب جذاب دیگه
تریلر بازی شکارچی هیولا جدید

بازی جدید ماریو

به لطف شیوه متفاوت ماریو در پریدن و مانور دادن، حرکت در این مناطق بسیار لذت بخش بود. اجرای پرش های دیواری، پرش های بلند و غلطیدن کار راحتی است. ولی همچون بازی های سه بعدی ماریو، برای این که از نهایت ظرفیت این ویژگی ها استفاده کنید باید به سطح بالایی از مهارت و دقت برسید. احساس کنترل داشتن بر روی حرکات ماریو و قدرتی که هنگام اجرای درست این حرکات در اختیار شما قرار می گیرد یکی از ویژگی های رضایت بخش بازی است. حرکت کردن و پریدن به همان تناسب و زیبایی است که در ماریوهای قبلی دیده ایم، شاید حتی اودیسه از این نظر بهتر هم باشد.

گیم قارچ خور جدید

علاوه بر مکان های زیبا و جزئیاتی که در پرش های آکروباتیک ماریو وجود دارد، فعالیت های مختلف دیگری هم در بازی موجود است که می تواند شما را درگیر کند. دشمنانی که کلاه ماریو بر سر دارند راه را برای ماجراجویی های مختلف باز می کنند. در جایی از بازی ما بر روی گدازه های صورتی مشغول جمع آوری مجموعه ای از نت های موسیقی بودیم، کمی بعد با یک ماهیتابه مشغول از میان بردن صخره های پنیری شدیم. این تنوع یکی از ویژگی های معمول بازی است. وقتی به سمت منطقه ای پیش می رفتیم انتظار داشتیم یک کار مشخص انجام دهم، ولی در نهایت کاری کاملا متفاوت را انجام می دادم. ماجراجویی های غیرمنتظره اودیسه حتی در بخش های سکوبازی، مرا به یاد تجربه آشنای بازی های گذشته می انداخت.

اوه مطلب جذاب دیگه
چهار بازی نقش آفرینی برتر سال 2017

گیم جدید 2017

همچون بازی «زلدا: نفش وحش»، در اودیسه هم تمرکز اصلی بر روی این است که شما این تجربیات ویژه را به هر ترتیبی  که دوست دارید تجربه کنید. البته آن میزان آزادی بازی زلدا این جا وجود ندارد، ولی می توانید همان احساس وحشت و شگفتی زلدا را در هنگام ادامه دادن بازی تجربه کنید. مناطق آزادی که از آن ها عبور می کنید و شخصیت های رنگارنگی که بر سر راه می بینید این احساس را تقویت می کنند. دیگر شخصیت های بازی عبارتند از یک اکتوگای با شکوه که در بالای یک قصر شیشه ای مجلل زندگی می کند، یک حلزون سبیلو با گردنبندی از صدف های دریایی، و چنگال زنده ای که یک کلاه آشپزی به سر دارد و خورشت درست می کند. در هر فعالیت یا شخصیت، همیشه یک ویژگی وجود دارد که شما را جذب می کند. به لطف امکان عکس برداری در بازی، لحظات مختلف زیادی وجود دارد که می توانید ذخیره کنید.

اوه مطلب جذاب دیگه
ندای وظیفه جنگ جهانی دوم Call of Duty WWII

بازی جدید ماریو

در دو مرحله ای که ما بازی کردیم، مکانیک متناسب اودیسه و زیبایی شناسی گیرای آن باعث شد با یک تجربه لذت بخش طرف باشیم. ولی برای این که بفهمیم آیا نسخه کامل بازی هم دارای چنین شگفتی هست یا خیر، باید تا ۲۷ اکتبر و هنگام عرضه رسمی آن بر روی کنسول نینتندو سوئیچ صبر کنیم.

[ratings]

منبع: gamespot

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*