اینترنت اشیا در سال ۲۰۱۷

اینترنت اشیا موجب در هم تنیدن تجارت ­ها، دولت­ها و مصرف­ کنندگان و تبدیل آنها به چیزی شده که با دنیا در تعامل باشند. شرکت­ ها در ۵ سال اینده به میزان ۵ تریلیون دلار به بخش اینترنت اشیاء اختصاص داده­ا ند و تکثیر دستگاه­های مرتبط به هم و جهش بزرگ در میزان داده­ها، نقطۀ شروع یک انقلاب تحلیلی است.

برای درک و کسب بینش لازم از این پدیدۀ نوظهور باید بدانیم که هوش مصنوعی در ارتباط با یک IoT (اینترنت اشیا) منحصربفرد بوده و زمینۀ لازم برای بررسی تأثیر IoT در عملکرد شرکت­ها در سراسر جهان را فراهم می­نماید. این تحقیق شامل بیش از ۵۰۰ پاسخنامه است که از بخش قابل توجهی از صنعت مانند ساخت، تکنولوژی و امورمالی بدست آمده و پاسخ دهندگان عمدتا در سطح مدیران بوده­اند.

اوه مطلب جذاب دیگه
بهترین مکان قرار دادن مودم Wi-Fi در خانه کجاست؟

با مطالعۀ این تحقیق عمیق و منحصربه فردی که در این زمینه انجام شده می­ توان گفت که هوش مصنوعی  یکی از اجزایی است که اکوسیستم اینترنت اشیاء را تشکیل می­دهد.  تخمین زده می شود که تا سال ۲۰۲۱، حجم بازار IoT با توجه به نصب ادوات و سرمایه­ گذاری­های انجام شده افزایش داشته باشد. و اینکه ما به بررسی میزان اهمیت ارائه ­کنندگان این نوع اینترنت، مشکلاتی که پیش روی آنهاست می­پردازیم و روشن می ­نماییم که آنها با این داده­هایی که جمع­آوری می­کنند چه کاری انجام خواهند داد. در نهایت، ما با در نظر گرفتن فرصت­های پیش­رو و چالش­ها، به بررسی موانع استفاده از دستگاه­های مجهز به اینترنت اشیاء در میان مصرف­ کنندگان، دولت­ها و نهادهای اقتصادی می­پردازیم.

اوه مطلب جذاب دیگه
پرینترهای آشپز ! آشپزی بوسیلۀ فناوری چاپ سه بعدی

نکات کلیدی درباره اینترنت اشیا :

ما پروژه­ای در زمینۀ اینترنت اشیا در دست داریم که در سال ۲۰۱۶ مبلغی بالغ بر ۶/۶ میلیارد دلار بر روی آن سرمایه­ گذاری شده و این مبلغ در سال ۲۰۲۱ به ۵/۲۲ میلیارد دلار خواهد رسید.

پیش­بینی ما این است که مابین سال­های ۲۰۱۶ الی ۲۰۲۱، در کل مبلغ ۸/۴ تریلیون دلار در زمینۀ اینترنت اشیا سرمایه­گذاری شود.

نظرات و تجارب برجستۀ تصمیم­ گیرندگان اینترنت اشیاء در موضوعاتی است که شامل: تحریک تصویب این تکنولوژی، چالش­های عمده و نقاط عطف، مراحل تصویب این تکنولوژی، استقرار و پیاده­سازی اینترنت اشیاء، سرمایه­ گذاری و استفاده از این دستگاه­ها، سیستم­های عامل و خدمات، فرآیند تصمیم­ گیری و برداشتن قدم­های رو به جلو در این برنامه می­باشد.

اوه مطلب جذاب دیگه
فیسبوک اوزلو(Ozlo) را برای ارتقای تلاش های هوش مصنوعی خریداری می کند

در نهایت، گزارش بدین صورت است:

فراهم نمودن یک چهارچوب اولیه در مورد اصول مبنایی اکوسیستم اینترنت اشیاء

ارائۀ پیش­بینی ­ها برای حرکت رو به جلو در زمینۀ اینترنت اشیاء و زمینه ­های مورد علاقه در سال­های آینده

شناخت کسانی که در تصویب روند اینترنت اشیاء تأثیرگذار بود و یا نبوده ­اند و اینکه چرا؟

نکات برجسته و چالش­های عمده بر سر راه شرکت­ها برای اجرای اینترنت اشیاء

منبع: businessinsider

دیدگاه (2)

    اینترنت اشیا و روندهای آینده
    شهریور ۷, ۱۳۹۷-۸:۲۶ ق٫ظ

    ممنون مطلب خیلی خوب و کاملی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*