بازی، ضرورت رشد کودک و نحوه ایمن سازی بازی کودک

امروزه بر همگان روشن است که بازی از ضروری‌ترین نیازهای کودک است. بازی به کودک این امکان را می‌دهد تا خود و دنیای اطراف خود را کشف کند و بشناسد. بازی تأثیر به سزایی در رشد عاطفی، احتماعی، جسمی و ذهنی کودک دارد. پژوهشگران و محققان بسیاری ارزشمند بودن بازی برای کودکان را متذکر شده‌اند و محدود کردن کودک در هنگام بازی را نکوهیده‌اند.

امّا در بسیاری از مواقع والدین و مربیان کودک برای حفظ سلامتی و حفظ ایمنی کودک از بازی‌ های پر تحرک و جست و خیز کودک جلوگیری می‌کنند و کودک را به بازی‌های ذهنی فرامی‌خوانند. امّا در عین حال باید توجه داشت که جلوگیری از فعالیت‌های جسمی و بازی‌های همراه با دویدن و جست و خیز رشد جسمی، عاطفی و اجتماعی کودک را مختل خواهد کرد.

اوه مطلب جذاب دیگه
۷ راهکار برای جلوگیری از بیماری های قلبی

ضربه و آسیب حین بازی و نحوه ایمن سازی بازی کودک

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود والدین و مربیان، بازی و جنبش‌های کودک را محدود کنند، امنیت و آسیب‌پذیری کودکان است. هر ساله بیش از ۲۰۰ هزار کودک هنگام بازی آسیب می‌بینند و راهی بیمارستان می‌شوند. در هنگام دویدن هر لحظه ممکن است کودک زمین بخورد و یا به در و دیوار برخورد کند و آسیب ببیند. امّا باید توجه داشت که بازی و جست و خیز برای رشد صحیح جسمی و ذهنی کودک لازم است و جلوگیری از بازی کودکان به رشد جسمی و روانی کودک لطمه وارد می‌کند. بهتر آن است که به جای محدود کردن کودکان و جلوگیری از بازی و جست و خیز ایشان با استفاده از کفپوش گرانولی  یا کفپوش های تاتامی محیط بازی کودکان را به محیطی امن تبدیل کنیم تا بازی و سرگرمی ایشان بدون خطر انجام شود. استفاده از کفپوش و دیوار پوش ایمنی راه حلی مناسب جهت حفظ ایمنی کودک و ایمن سازی بازی کودک در عین حال محدود نکردن کودک برای بازی و تحرک است. 

اوه مطلب جذاب دیگه
ایده عجیب یک شرکت هواپیمایی برای حذف صندلی ها از هواپیما

[ratings]

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*