انزوای اجتماعی، تهدیدی بزرگ برای سلامت بشر

بنا بر جدید ترین تحقیقات علمی انزوای اجتماعی تهدیدی بسیار بزرگ و حتی خطرناک تر از چاقی مفرط برای سلامت عمومی بشر بوده و تاثیر آن کماکان در سرتاسر دنیا به خصوص در کشورهای پیشرفته و صنعتی در حال افزایش است. دارا بودن ارتباطات اجتماعی با سایر افراد یک نیاز انسانی بسیار اساسی و پر اهمیت به شمار می رود. جولیان هولت لونستاد ، سرپرست تیم مطالعه و تحقیقات در دانشگاه بریگام یانگ می گوید: نتایج تحقیقات ما نشان می دهد نسبت بزرگی از جمعیت جامعه آمریکا انزوای اجتماعی را تجربه می کنند.

انزوای اجتماعی

بر اساس مطالعات حدود ۴۲٫۶ میلیون نفر بزرگسال بالای ۴۵ سال در ایالات متحده امریکااز تنهایی مزمن رنج می برند. علاوه بر این طبق جدیدترین داده های داده های آماری بیش از یک چهارم جمعیت مورد بررسی تنها زندگی می کنند ، بیش از نیمی از جمعیت مجرد هستند و نرخ ازدواج و فرزند آوری کاهش یافته است. در این مطالعه ابتدا داده های  ۱۴۸ مطالعه مربوط به بیش از ۳۰۰ هزار شرکت کننده بررسی شد و مشخص شد ارتباط اجتماعی بیشتر با ۵۰ درصد کاهش ریسک مرگ زود هنگام در ارتباط مستقیم است.

اوه مطلب جذاب دیگه
بهترین مکان قرار دادن مودم Wi-Fi در خانه کجاست؟

در مطالعه ای دیگر نتایج ۷۰ تحقیق شامل بیش از ۳٫۴ میلیون فرد از سرتاسر دنیا بررسی شد و تاثیر ۳ فاکتور انزوای اجتماعی ، تنهایی یا تنها زندگی کردن بر نرخ مرگ و میر مورد بررسی قرار گرفت. محققان دریافتند که هر سه مورد تاثیر چشمگیری بر ریسک مرگ زود هنگام داشتند و حتی تاثیرشان به اندازه چاقی مفرط یا فراتر از آن بود.

[ratings]

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*