اتوبوس مرتفع چین یک کلاهبرداری بود

یادتان می آید قرار بود چین به طور آزمایشی یک اتوبوس مرتفع با ارتفاع ۳۰۰ متر را در بالای یک بزرگراه احداث کند؟ متاسفانه، مرکز مورد آزمایش از همان ابتدا با مشکلات مالی روبرو شد و گزارش های مشکوکی در ماههای بعد در مورد این پروژه عجیب و غریب به بیرون درز پیدا کرد. اما الان به طور رسمی اعلام شد: مقامات چینی معتقد هستند که کل این قضیه یک کلاهبرداری بود و بررسی در این زمینه را شروع کردند و افراد متخلف را نیز دستگیر کردند.

کلاهبرداری اتوبوس مرتفع چین

پلیس چین بررسی ای را در مورد طرح تراموای چرخدار که مطرح شده بود انجام داد.. دیروز، پلیس پکن اعلام کرد که بررسی ای را در مورد تخلفات مالی پشت پروژه اتوبوس حمل  و نقل مرتفع (TEB) را آغاز کرده است. آنها ۳۰ نفر مرتبط با قضیه پلتفرم هوایینگ کایلای که اموال و سرمایه را از سرمایه گذاران شخصی می گرفت دستگیر کردند. پلیس تلاش می کند که اموال مالباختگان را از شرکت باز پس بگیرد. بنا به روزنامه متروپلیس جنوبی، ۷۲ سرمایه گذار علیه کمپانی شکایت کردند. آنها در مجموع ۹٫۱ میلیارد یوان (۱٫۳ میلیارد دلار) تا اکتبر ۲۰۱۶ طلبکار بودند، دو ماه بعد از تاریخ ذکر شده در شهر بندری کینگواگدائو.

اوه مطلب جذاب دیگه
آزمایش موفقیت آمیز بزرگترین هواپیما جهان

شک و تردید ها حتی تا اواخر سال گذشته نیز وجود داشتند. شرکت طراحی آتک میلیون ها یوان برای کار بر روی پروژه اتوبوس بدهکار بود، در حالی که مسیر تست ماه ها بعد از تاریخ مقرر ۳۱ آگوست خوابیده بود، در واقع بعد از اینکه TEB قرار بود مسیر را آماده کند. هفته گذشته، مسئولان دولتی این شهر بندری تصمیم گرفتند که مسیر ها را تخریب کنند چون گمان می کنند که مهلت کافی داده شده است و اتوبوس های تست هم به گاراژ مجاور منتقل شده اند. به نظر می رسد که رویای تراموای اتوبوس مرتفع چین و حرکت بر فراز ترافیک شهری بدون نتیجه به انتهای خود رسیده است.

اوه مطلب جذاب دیگه
گوگل کلیپس (Google Clips)، عکاس هوشمند

 

منبع: endgadget

 

 

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*