آداب و رسوم عجیب عروسی در نقاط مختلف دنیا

پیشتر در این نوشته به مرور برخی از عجیب ترین رسوم ازدواج در نقاط مختلف دنیا پرداختیم. ادامه این رسوم و مراسم فرهنگی عجیب را در این مطلب مطالع کنید. برخی از این آداب و رسوم عجیب عروسی انقدر غریب هستند که به نظر نمی رسد واقعی باشند ولی بخشی از آداب و رسوم فرهنگی در بین جوامعشان هستند.

تنبیه داماد کره جنوبی

زدن ضربه به پای داماد – کره جنوبی

مراسم “ضربه ­زنی به پای داماد” پس از برگزاری جشن عروسی در کرۀ جنوبی انجام می­ گیرد. دوستان داماد کفش­های او را در می­آورند و با یک طناب یا یک کمربند پاهای او را به هم می­بندند. سپس پاهای او را بالاتر از سطح زمین نگه می­دارند و با استفاده از یک تکه چوب سفت و خشک یا کوروینای زرد شروع به زدن ضربه به کف پای او می­ کنند. کوروینای زرد یک نوع ماهی است و اعتقاد بر این است که می­تواند داماد را قوی­تر نماید. این کار دردناک است ولی بیشتر از آنکه عمل بی­رحمانه­ ای باشد یک کار سرگرم ­کننده و یک شوخی دوستانه است. در واقع این یک سنت خوشایند است و هدف از آن سنجش میزان قدرت و دانش داماد است. اغلب سوالاتی از داماد پرسیده می­شود و او باید پاسخگو باشد. این مراسم عاشقانه جایگاه مهمی در فرهنگ عروسی کره­ ای­ ها دارد.

اوه مطلب جذاب دیگه
نگاهی به امکانات خطوط هوایی سنگاپور

سیاه کردن عروس اسکاتلند

مراسم سیاه­ کردن عروس – اسکاتلند

سیاه کردن عروس یکی از مراسمات قدیمی اسکاتلندی است. این رسم جزو آدابی است که در واقع قبل از عروسی انجام می­گیرد. عروس از سوی دوستان غافلگیر شده و دوستانش که سر و وضع کثیفی دارند او را دوره کرده و از سر تا پای او را با گل و لای و مواد زائد می­پوشانند. این مواد می­تواند شامل  شیر فاسد شده، قیر و پر باشد. مراسم پاشیدن شیره، دوده و آرد بر روی عروس و داماد برای جلوگیری از نفوذ ارواح بد انجام می­گیرد. این مراسم هنوز در برخی از نقاط اسکاتلند برپا می­گردد.

اوه مطلب جذاب دیگه
کاهش وزن با میوه - 5 میوه مناسب

ثبت تاریخ عروسی – مغولستان

گروهی از مردم در مغولستان زندگی می­کنند که به نام دائور شناخته می­شوند. عروس و داماد برای نهایی کردن روز عروسی مجبورند یک جوجه اردک را با در دست داشتن همزمان چاقو در دستانشان سر ببرند. آنها سپس جوجه را تکه تکه کرده و جگرش را بررسی می­کنند. اگر جگر اردک خوب و سالم بود آنها اجازه دارند تاریخ خود را اعلام نمایند. اگر این چنین نبود آنها مجبورند تا پیدا کردن یک جگر سالم این کار را تکرار کنند.

دزدیدن کفش هند

دزدیدن کفش­ها – هند

درادامه آداب و رسوم عجیب عروسی، در برخی از نقاط هند، داماد قبل از رسیدن به محل عروسی مجبور به درآوردن کفش­ های خود است. به محض در آوردن کفش­ ها غوغا به پا می­شود و هر یک از افراد خانوادۀ عروس تلاش می­ کند تا آنها را بر دارد. این در حالی است که افراد خانواده داماد نیز تلاش دارند تا از کفش­ های او محافظت نمایند. اگر خانوادۀ عروس موفق شد حق دارند تا کفش­های داماد را گروگان بگیرند تا بتوانند انعام خود را دریافت نمایند.

هیچ دیدگاهی ثبت نشده هنوز, شما اولین باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*